Honor Magic 2 3D (fot. Honor Weibo)

Honor zaprezentował nową wersję Honora Magic 2. Mała zmiana, dużo wyższa cena

Honor Magic 2 zadebiutował ostatniego dnia października 2018 roku, czyli ponad cztery miesiące temu. Dziś producent zaprezentował nową wersję tego modelu, która od pierwotnej różni się tylko dwiema rzeczami, a jednocześnie kosztuje dużo, dużo więcej od swojego pierwowzoru.

Honora Magic 2 traktujemy jako ciekawostkę, ponieważ model ten nigdy nie trafi do Polski, podobnie jak Honor Magic, który zadebiutował w grudniu 2016 roku (chociaż swego czasu pojawiły się doniesienia, że ten ostatni będzie dostępny w naszym kraju). Producent stworzył go z myślą o rodzimym rynku, o czym świadczy m.in. obecność inteligentnego asystenta YOYO na pokładzie, potrafiącego porozumiewać się z użytkownikiem wyłącznie w języku mandaryńskim. Mimo wszystko wypada odnotować fakt, że marka zaanonsowała właśnie nową wersję tego smartfona.

Honor Magic 2 (fot. Honor)

Jak już zasygnalizowałem we wstępie, zmian względem oryginalnego Honora Magic 2 nie ma zbyt wiele. Właściwie to są tylko dwie. Jeśli chodzi o pierwszą, to najpierw wypada przypomnieć, że na wysuwanej części producent umieścił trzy aparaty (16 Mpix f/2.0 + 2 Mpix f/2.4 + 2 Mpix f/2.4), odpowiedzialne za robienie zdjęć i pomaganie w rozpoznawaniu twarzy użytkownika.

W modelu Honor Magic 2 3D usunięto jeden z dwóch o rozdzielczości 2 Mpix i zastąpiono go kamerą, która emituje 10000 wirtualnych punktów na facjatę właściciela, aby zapewnić wyższy poziom bezpieczeństwa i większą niezawodność. Zaletą tego rozwiązania może być to, że system rozpoznawania twarzy będzie działać również w nocy, a przynajmniej tak deklaruje producent. Mamy tu więc do czynienia z czymś podobnym do Face ID od Apple.

Honor Magic 2 3D (fot. Honor Weibo)

Drugą i jednocześnie ostatnią zmianą względem oryginalnego Honora Magic 2 jest zastosowanie systemu chłodzenia opartego o grafen. Producent nie zdradził jednak żadnych szczegółów na jego temat, więc zainteresowani tą kwestią będą musieli poczekać, aż w sieci pojawią się filmiki, w których ktoś rozbiera Honora Magic 2 3D na części pierwsze.

Cenę nowej wersji Honora Magic 2 ustalono na 5799 juanów (równowartość ~3200 złotych). Oprócz powyższego, oferuje ona 8 GB RAM i 512 GB pamięci wbudowanej. Dla porównania, pierwowzór z 8 GB RAM i 256 GB przestrzenią na pliki użytkownika kosztuje 1000 juanów (~550 złotych) mniej. Jak na warunki chińskie, jest to spora różnica.

Pozostała specyfikacja Honora Magic 2 3D jest dokładnie taka sama, jak lista parametrów Honora Magic 2. Jeśli chcielibyście się z nią zapoznać, odsyłam Was do podlinkowanego poniżej artykułu.

Honor Magic 2 oficjalnie – slider z sześcioma aparatami, asystentem YOYO i czytnikiem linii papilarnych w ekranie

Źródło: Weibo, vmall, Fone Arena, GSMArena