Honor Magic wkrótce trafi do sprzedaży również w Polsce. Ma kosztować około 2300 złotych

Czyli dokładnie tyle samo, co w Chinach

Na samym początku wydawało się, że dostępność Honora Magic zostanie ograniczona wyłącznie do rynku chińskiego. Sukcesywnie pojawiają się jednak doniesienia, że smartfon trafi do sprzedaży również w innych krajach. Jednym z nich ma być Polska.

Co ciekawe, Honor Magic jest tzw. smartfonem koncepcyjnym, a mimo to Huawei traktuje go jak „standardowe” urządzenie. Świadczy o tym fakt, że zamierza wprowadzić go na większą ilość rynków. To dobre z punktu widzenia potencjalnego klienta – zwłaszcza takiego, który lubi technologiczne ciekawostki.

Reklama

W warstwie software’owej Honor Magic oferuje bowiem całe mnóstwo „bajerów”. Huawei położył największy nacisk na rozwiązania, które mają ułatwić życie użytkownikowi. Urządzenie na bieżąco uczy się jego nawyków, a nawet potrafi rozpoznać, gdzie się on aktualnie znajduje – po to, aby dostarczyć mu potrzebne w danym momencie informacje (na przykład numer rezerwacji w kinie lub teatrze). Smartfon „zapamiętuje” także swojego właściciela i tylko, kiedy rozpozna jego twarz, wyświetli mu powiadomienia na swoim ekranie. Więcej informacji na temat zastosowanych „tricków” znajdziecie tutaj.

Pod względem specyfikacji Honor Magic jest natomiast przyzwoitym high-endem. Smartfon wyposażono m.in. w 5,09-calowy, obustronnie zakrzywiony wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości QHD (1440×2560), ośmiordzeniowy procesor Kirin 950, 4GB RAM, 64GB pamięci wewnętrznej, podwójny aparat główny 2×12 Mpix, kamerkę 8 Mpix na przodzie, czytnik linii papilarnych oraz Dual SIM. Całość działa pod kontrolą systemu operacyjnego Android 6.0 Marshmallow (z wieloma dodatkami – o czym mowa powyżej). Energię urządzeniu dostarcza akumulator grafenowy o pojemności 2900 mAh z funkcją superszybkiego ładowania (od 0% do 70% w pół godziny).

Źródło: gsmManiaK