Samsung zaleje nas nowymi smartfonami. Dziś premiera Galaxy A20, a A40, A60 i A90 czekają w kolejce

Jakoś trudno było mi uwierzyć w niedawne zapewnienia Samsunga, że w najbliższym czasie będzie prezentował jeden smartfon na miesiąc. Teraz już w nie wierzę.

Jak słusznie wypunktował to Grzegorz we wpisie o spodziewanych smartfonów Samsunga, od początku roku zobaczyliśmy 10 modeli tego producenta, a to dopiero początek. Dziś zadebiutował budżetowy Galaxy A20, a za ponad trzy tygodnie zobaczymy kolejne urządzenia z linii „Galaxy A”. Samsung stara się więc zapełnić wszystkie półki cenowe swoimi sprzętami. Na razie „szafka z Samsungami” wygląda tak:

Co możemy powiedzieć o Galaxy A20?

O Galaxy A20 donieśli nam koledzy z serwisu mail.ru. Jak można się tego spodziewać, Galaxy A20 jest czymś między Galaxy A10 a Galaxy A30. Zachowuje niektóre cechy z droższych konstrukcji, w tym notcha.

Niewątpliwą zaletą Galaxy A20 jest na pewno 6,4-calowy wyświetlacz AMOLED. Działa w rozdzielczości 1560×720 pikseli. Drugą, którą Samsung chętnie będzie podkreślał, jest podwójny aparat główny. Mamy tu zestaw matryc 13 Mpix oraz 5 Mpix. Z przodu zamontowano kamerę 8 Mpix.

Ponieważ zadaniem tego modelu nie będzie wykręcanie najwyższych wyników w benchmarkach, posłużono się tu tym samym procesorem, co w Galaxy A10, czyli Exynosem 7884, czyli odpowiednikiem Snapdragona 450 od Qualcomma. Do tego otrzymujemy 3 GB RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej. Choć nie jest to więc nawet średnia konfiguracja, smartfon będzie działał na Androidzie 9.0 Pie i nakładce One UI.

Bateria sporo obiecuje swoją pojemnością. Przy tak niewymagającym procesorze, 4000 mAh powinno starczyć na długo. W przeciwieństwie do tańszego A10, Galaxy A20 dostał już czytnik linii papilarnych.

Spodziewamy się, że w tym lub przyszłym tygodniu Samsung dołączy Galaxy A20 do oferty produktowej w Polsce. Jak na razie, mogą go kupić tylko Rosjanie, za równowartość 215 dolarów.

Samsung zaprasza na premierę nowych smartfonów. Możemy zobaczyć m.in. Galaxy A60

źródło: hi-tech.mail.ru przez Phone Arena