Najmłodszy Samsung z rodziny smartfonów „A”. Oficjalnie – oto budżetowy Galaxy A10

Samsung zapowiedział wprowadzenie do sprzedaży modeli Galaxy A30 i Galaxy A50 w trakcie targów Mobile World Congress w Barcelonie. Dziś na stronie tego producenta pojawił się najmłodszy przedstawiciel tej linii – Galaxy A10.

Samsung Galaxy A10 będzie zapewne najtańszym urządzeniem z linii Galaxy A od Samsunga. Choć jeszcze nie znamy jego ceny, sugerują to jego podstawowe podzespoły.

Urządzenie wyposażone zostało w procesor Exynos 7884 i 2 GB pamięci RAM. Wcześniejsze przecieki mówiły o 3 GB RAM, więc albo były niedokładne, albo na stronie Samsunga pojawił się błąd. Nieścisłości dotyczą także procesora – wcześniej słyszeliśmy o ośmiordzeniowym Exynosie 7884B, którego taktowanie zwiększono do 1.6 GHz. Specyfikacja Samsunga wymienia jednak tylko Exynosa 7884, którego podstawowe taktowanie sięga 1.35 GHz.

Z czasem powyższe szczegóły ulegną wyjaśnieniu – oby na korzyść lepszej specyfikacji. Istnieje zawsze opcja, że skoro dane pochodzą z indyjskiej strony Samsunga, to będzie dostępna tam słabsza wersja Galaxy A10.

Nie ma jednak żadnych wątpliwości do co zastosowanej pamięci wewnętrznej – to 32 GB, które można rozszerzyć za pomocą karty microSD, maksymalnie do 512 GB.

Ekran to panel IPS o przekątnej 6,2 cala, z charakterystycznym V-kształtnym wycięciem, wyświetlający obraz w rozdzielczości HD+. Główny aparat dysponuje matrycą 13 Mpix i optyką f/1.9, zaś przednia kamera ma rozdzielczość 5 Mpix (f/2.0). W środku znajdziemy baterię 3400 mAh, zaś całością zarządza system Android Pie z nakładką One UI. Czytnika linii papilarnych brak.

Galaxy A10 powinien być dostępny w sklepach w połowie marca, w kolorze niebieskim, czarnym i czerwonym. Jak wspomniałem na wstępie, jego cena jest nieznana, ale nie powinna być wygórowana, przez wzgląd na użycie podstawowych podzespołów.

źródło: Samsung