Premiera 7-calowego tabletu Dell Streak 7 coraz bliżej

Dell Streak był jednym z pierwszych tabletów internetowych, jaki pojawił się na rynku w odpowiedzi na iPada. Choć niektórzy uważają go do tej pory jako przerośnięty, 5-calowy telefon, cieszy się popularnością wśród klientów. Wszystko wskazuje na to, że producent zamierza iść za ciosem. Już niebawem będziemy mieli do czynienia z kolejnym urządzeniem Della, tym razem 7-calowym.

W ostatnich dniach tablet Della, który przez zagraniczne źródła został nazwany następcą Streak („Streak 2”), otrzymał certyfikat WiFi. Kodowa nazwa sprzętu to M02M, ale zupełnie nic nam ona nie mówi.

Ale to nie koniec informacji na temat 7-calowego tabletu Della. Kilkadziesiąt godzin po dotarciu przez różne redakcje do certyfikatu WiFi tego modelu, ukazała się seria reklam urządzenia, do której dotarł Engadget (możecie je zobaczyć tutaj). Wynika z nich, że sprzęt ten będzie się nazywał Dell Streak 7. Jednak ze screenów zamieszczonych w tym wpisie możecie się zorientować, że jest to Dell Looking Glass, którego prototyp został pokazany na jednej z konferencji w San Francisco.

Co wiemy na jego parametrów technicznych? Według wcześniejszych informacji, Dell Streak 7 ma być wyposażony w 7-calowy ekran o rozdzielczości 800 x 480 pikseli, WiFi, GPS, procesor nVidia Tegra 2 oraz możliwość odtwarzania wideo w jakości Full HD (1080p). Całość ma pracować pod kontrolą Androida – prawdopodobnie w wersji 2.2 Froyo, z interfejsem użytkownika Stage.

Dell będzie miał najbliższą okazję do zaprezentowania swojego nowego tabletu podczas targów CES 2011. Ciekawe czy z niej skorzysta… Ale trzeba jeszcze przypomnieć, że jakiś czas temu pojawiły się informacje na temat trwających prac nad przynajmniej trzema modelami: 5-, 7- i 10-calowymi (wśród nich ma być Opus One z 5″ ekranem 1280 x 800 pikseli i dwurdzeniowym procesorem 1,2 GHz).

Poczekajmy do stycznia by przekonać się czy faktycznie Dell przygotował dla nas coś specjalnego.

źródło, źródło