Prawdopodobna specyfikacja Xiaomi Mi5. Czy Mi4 doczeka się godnego następcy?

Zdaniem wielu Xiaomi produkuje jedne z lepszych urządzeń mobilnych na świecie. W swojej ofercie posiada wiele świetnych smartfonów, jednak ich flagowiec, czyli Mi4, nie jest już najmłodszy. Dlatego też niedługo Chińczycy pokażą jego następcę. Co na razie wiemy o Mi5?

Xiaomi Mi5 będzie blisko spokrewniony z phabletem Mi Note Pro. Według ostatnich informacji nowy high-end z Chin zostanie wyposażony w 64-bitowy układ Snapdragon 810 oraz 4 GB pamięci operacyjnej RAM. Taka konfiguracja zapewni fenomenalną wydajność – w sklepie Google Play nie odnajdziemy żadnej gry, która działałaby wolno.

O samym ekranie wiemy niewiele. Jedyną plotką jest jego przekątna, wynosząca całe 5,2 cala. Sądzę, że ten wyświetlacz będzie posiadał rozdzielczość QHD. Warto wspomnieć o baterii – Xiaomi Mi5 otrzyma ogniwo o pojemności 3000 mAh. Przy odpowiedniej optymalizacji pozwoli to na długą pracę na jednym ładowaniu, ale póki co trudno osądzać.

Z kolei aparat główny to 16 megapikselowa matryca od Sony (prawdopodobnie model IMX240 z Samsunga Galaxy S6 czy Galaxy Note 4), który zostanie uzupełniony o optyczną stabilizację obrazu. Cieszę się, że Xiaomi zdecydowało się na taki ruch. Oczywiście wszystkie podzespoły znajdą się w świetnej jakościowo obudowie z aluminium. Warto wspomnieć o wbudowanym czytniku linii papilarnych.

Niestety, nie poznaliśmy żadnych przybliżony cen. Możliwe, że Mi5 będzie odrobinę droższy niż Mi4 w trakcie jego debiutu, ale nie zapominajmy, że przyszły flagowiec od Xiaomi ma być smartfonem z najwyższej półki. Zobaczymy, czy będzie mógł powalczyć z high-endami Samsunga, LG, Huawei oraz Apple.