Powerbank 20000 mAh od Xiaomi oficjalnie zaprezentowany 17

Powerbank 20000 mAh od Xiaomi oficjalnie zaprezentowany

W dobie smartfonów, które krótko działają na jednym ładowaniu przy korzystaniu z pełni ich możliwości, zakup powerbanku wydaje się być logicznym rozwiązaniem problemu. Z tego też powodu trudno się dziwić, że cały segment rozwija się bardzo szybko. Jedną z ciekwszych ofert tego typu akcesoriów ma Xiaomi. Dziś, zgodnie z zapowiedziami, Chińczycy zaprezentowali nowy „bank energii” o pojemności aż 20000 mAh.

Aktualnie Xiaomi oferuje w sprzedaży trzy powerbanki o pojemnościach: 5000, 10000 i 16000 mAh. Ich nowość 20000 mAh jest skierowana do najbardziej wymagających użytkowników, chociaż na rynku znajdziemy już większe przenośne baterie. Obudowa została wykonana z plastiku. Dzięki temu zabiegowi masa wynosi 338 g, czyli mniej niż w przypadku mniejszego modelu.

Całość została zaprojektowana we współpracy z Texas Instrument. Samo wyposażenie z zakresu złącz prezentuje się następująco: dwa porty USB oraz microUSB do ładowania samego powerbanku. Na obudowie znajdziemy również włącznik i diody LED, powiadamiające o stanie naładowania. Ogniwa zostały dostarczone przez LG i Panasonica – producent obiecuje, że minimalnie ich akcesorium będzie mogło dostarczyć 12700 mAh. Podobno w najlepszym przypadku straty energii wyniosą zaledwie 7 procent.

Nowy powerbank możemy naładować z wykorzystaniem technologii szybkiego ładowania (5V/2A, 9V/2A, 12V/1,5A), które sprawi, że w 3 godziny napełnimy go do 11000 mAh. Xiaomi chwali się, że ich nowość naładuje 1,2 raza nowego Macbooka lub 7 razy iPhone’a 6. Na wyjściu powerbank może dostarczyć maksymalnie prąd 5,1V/3,6A. Do zestawu zostanie dołączony kabel o długości 318 mm.

Sprzedaż powerbanku 20000 mAh od Xiaomi rozpocznie się już 11 listopada na stronie producenta, na której widnieje cena 149 juanów. W przeliczeniu na naszą walutę daje to kwotą około 93 złotych. W tym przedziale cenowym trudno będzie znaleźć równie pojemny przenośny akumulator – Chińczycy ponownie zaoferowali najlepsze akcesorium tego typu.

Jesteście zainteresowani kupnem nowego powerbanku z logo Mi?

źródło: Xiaomi(1), (2) przez Fone Arena