Wiko VIEW

Rynek powerbanków staje się coraz ważniejszy dla producentów

Obecnie urządzenia mobilne nie wyróżniają się raczej zadowalającym czasem pracy. Z tego powodu ogromną popularność zyskały powerbanki, które pozwalają znacząco wydłużyć życie naszego smartfonu czy tabletu. Co ciekawe, pojawiły się nowe analizy tego coraz większego segmentu. Wszystko wskazuje na to, że do 2020 roku wartość rynku przenośnych akumulatorów wyniesie aż 17,8 miliardów dolarów.

W swojej ofercie powerbanki oferuje bardzo dużo producentów, m.in. Samsung, Xiaomi czy Asus. Oczywiście tego typu akcesoria najlepiej będą sprzedawać się w Azji – blisko 43% światowej sprzedaży. W ciągu najbliższych pięciu lat CAGR (“wygładzona” stopa zwrotu) wyniesie 23,1 procent – zobaczymy, która firma zdecyduje się jeszcze wkroczyć do walki.

Jestem ciekaw, gdzie jeszcze spotkamy powerbanki. Możemy je ujrzeć chociażby w portfelach, pojawił się również pomysł, aby umieścić je w pasku do spodni. Wyobraźnia firm nie zna granic. Warto także wspomnieć o najważniejszych producentach, uwzględnionych w raporcie, a są to m.in. LG Chem, Mophie, OnePlus, Panasonic, Samsung SDI, uNu czy Xiaomi. Niestety nie poznaliśmy szczegółowych danych na temat ich sprzedaży.

źródło: MarketsAndMarkets przez PR Newswire

Komentarze

 • nie tędy droga

  Wkurza mnie to, bo producenci prześcigają się w coraz to cieńszych smartfonach a ja i tak muszę taszczyć ze sobą drugie urządzenie w postaci powerbanka żeby dotrwać online do wieczora

  • bnn666

   fuck the logic :D weeeeeeee *^&%^@&#*&#@^**)(*%

 • PW

  mam prośbę – czy jest szansa na test powerbanków zasilanych np. ogniwami słonecznymi? Względnie samych ładowarek słonecznych :)

  • mozilla007

   No akurat u nas jest teraz słońce, ale w naszym klimacie się nie sprawdza wcale solarne ładowarki. Lepsze by już były nawet na korbke. Chyba ze jedziesz do Australii czy w takie okolice bliżej równika.

   • PW

    Mało kto używa ładowarek solarnych jak ma pod nosem kontakt :) a jak nie ma to każde rozwiązanie jest dobre – nawet na korbkę, chociaż wydaje mi się, że jednak solar (wystawiony nawet na zachmurzone na słońce cały dzień) lepiej się w takim przypadku sprawdzi

    • mozilla007

     Tylko raczej chodzi mi o wartości jakie będą na wyjściu i tutaj raczej u nas może być z tym kiepsko bo są małe te moduły słoneczne.

     • PW

      Same ogniwa tak, ale są powerbanki z ogniwami – przypinasz sobie np. do plecaka na cały dzień, żeby podładowała się wbudowana bateria, a wieczorem można podĺadować z niego tel :) przynajmniej takie są założenia :)

 • ba

  Po co pracować nad lepszymi bateriami, jak można trzepać dodatkową kasę na powerbankach :)

 • niconozomu

  Jeśli chodzi o powerbanki to osobiście polecam firmę Anker.

 • Arkady

  Dokładnie, cienko, coraz cieniej a potem dokupuj dodatkowe urządzenie. No cóż, skoro można zarobić dwa razy zamiast raz… to się później wmawia ludziom jake to “cool” są takie cienkie fony a że trzeba je przynajmniej raz dziennie ładować… cóż, wciśnie się powerbanki :)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona