Ważne

Rynek powerbanków staje się coraz ważniejszy dla producentów

Obecnie urządzenia mobilne nie wyróżniają się raczej zadowalającym czasem pracy. Z tego powodu ogromną popularność zyskały powerbanki, które pozwalają znacząco wydłużyć życie naszego smartfonu czy tabletu. Co ciekawe, pojawiły się nowe analizy tego coraz większego segmentu. Wszystko wskazuje na to, że do 2020 roku wartość rynku przenośnych akumulatorów wyniesie aż 17,8 miliardów dolarów.

W swojej ofercie powerbanki oferuje bardzo dużo producentów, m.in. Samsung, Xiaomi czy Asus. Oczywiście tego typu akcesoria najlepiej będą sprzedawać się w Azji – blisko 43% światowej sprzedaży. W ciągu najbliższych pięciu lat CAGR („wygładzona” stopa zwrotu) wyniesie 23,1 procent – zobaczymy, która firma zdecyduje się jeszcze wkroczyć do walki.

Jestem ciekaw, gdzie jeszcze spotkamy powerbanki. Możemy je ujrzeć chociażby w portfelach, pojawił się również pomysł, aby umieścić je w pasku do spodni. Wyobraźnia firm nie zna granic. Warto także wspomnieć o najważniejszych producentach, uwzględnionych w raporcie, a są to m.in. LG Chem, Mophie, OnePlus, Panasonic, Samsung SDI, uNu czy Xiaomi. Niestety nie poznaliśmy szczegółowych danych na temat ich sprzedaży.

źródło: MarketsAndMarkets przez PR Newswire

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona