Potwierdzone: Gear S3 zadebiutuje we wrześniu na targach IFA 2016 w Berlinie 15

Potwierdzone: Gear S3 zadebiutuje we wrześniu na targach IFA 2016 w Berlinie

Nareszcie możemy to powiedzieć bez cienia wątpliwości: Gear S3 zadebiutuje we wrześniu w Berlinie, na odbywających się tam corocznych targach IFA.

Na razie nie znamy jeszcze dokładnej daty, ani godziny premiery Gear S3. Niedawne doniesienia informowały jednak, że 1 września Samsung ma zaprezentować Galaxy Tab S3, więc jeśli to prawda, to tego samego dnia powinniśmy zobaczyć również następcę Gear S2.

O samym zegarku wiemy póki co bardzo mało. Jedyne, co zdążyło przeciec do sieci, to informacje o obrotowej tarczy oraz systemie operacyjnym Tizen. Samsung ostatnio zastrzegł też znak towarowy Gear S3 Frontier, lecz w rzeczywistości niewiele możemy z niego wyczytać.

We wniosku patentowym odwołano się jednak do takich kategorii, jak Smart watches, Smart watches to make mobile payments, Wearable computerscomputer interfaces, namely, software interfaces with multi health devices to record health conditions, co może oznaczać, że Gear S3 zaoferuje nie tylko bardziej zaawansowane funkcje związane z monitorowaniem aktywności fizycznej i stanu zdrowia, ale również obsługę Samsung Pay.

Samsung Gear S3 Frontier

Już teraz jestem bardzo ciekawy, jak Gear S3 poradzi sobie na rynku. Samsung co prawda sukcesywnie zwiększa sprzedaż swoich smartwatchy, jednak cały segment dotknął ostatnio regres. Czy następca Gear S2 wyjdzie z tego obronną ręką? Tego dowiemy się jednak dopiero za kilka miesięcy.

*Na zdjęciu wyróżniającym Gear S2

Źródło: SamMobile, SamMobile