(fot. Porsche Design)

Porsche 911 Soundbar – sprzęt dla miłośników motoryzacji i muzyki

911 Soundbar Special Edition to – jak sama nazwa wskazuje – soundbar, ale znacząco różniący się od większości innych modeli. Został on zaprojektowany przez Porsche Design i wykorzystano w nim oryginalne części z modelu Porsche 911 GT3.

Reklama

Soundbar dla fanów motoryzacji

Nie jest to pierwszy soundbar, na którym znalazło się logo Porsche Design, studia projektującego różne akcesoria i urządzenia, mające w mniejszym lub większym stopniu nawiązywać do marki samochodów ze Stuttgartu, a przede wszystkim zapewniać świetne wzornictwo.

Porsche 911 Soundbar Special Edition.
(fot. Porsche Design)

Podobnie, jak w poprzednich modelach, 911 Soundbar Special Edition wygląda naprawdę wyjątkowo. Taki efekt udało się osiągnąć, stosując części z prawdziwego Porsche 911 GT3 – tłumik i wykończenie rury wydechowej. W związku z tym, jak już wspomniałem, otrzymujemy urządzenie audio, które przeznaczone jest nie tylko dla fanów muzyki, ale także (lub raczej przede wszystkim) dla osób interesujących się motoryzacją.

Coś czuję, że 911 Soundbar Special Edition trafi głównie do domów właścicieli Porsche. Nie chodzi nawet o jego wzornictwo czy nawiązania do 911-stki. Mamy bowiem do czynienia z drogim urządzeniem – 3900 euro, czyli około 17630 złotych. Co więcej, wątpię, aby ten soundbar zapewniał jakość dźwięku porównywalną do sprzętu audio w zbliżonej cenie. Owszem, pewnie gra świetnie, ale audiofili może on rozczarować.

911 Soundbar Special Edition – to nie tylko nietypowy wygląd

Oczywiście nowa propozycja Porsche Design zwraca uwagę przede wszystkim wzornictwem i wykorzystanymi materiałami. Należy jednak pamiętać, że to wciąż soundbar, czyli oprócz ładnego prezentowania się, powinien także pełnić rolę dobrego źródła dźwięku.

Porsche 911 Soundbar Special Edition.
(fot. Porsche Design)

911 Soundbar Special Edition dysponuje mocą 300 W, oferuje system wirtualnego dźwięku przestrzennego 2.1, a także zapewnia zestaw przydatnych funkcji. Wśród ważniejszych należy wymienić obsługę Spotify Connect i wbudowany Chromecast, co umożliwia wygodne i bezprzewodowe przesyłania dźwięku. Ponadto, synchronizacja Multi-Room pozwala wielu egzemplarzom 911 Soundbar Special Edition (lub innym urządzeniom obsługującym wiele pomieszczeń) łączyć się ze sobą w jednej sieci i odtwarzać tę samą muzykę w tym samym czasie.

Warto dodać, że nie tylko cena utrudni dostęp do 911 Soundbar Special Edition. Powstanie on bowiem w limitowanym nakładzie wynoszącym tylko 500 sztuk.