Porównanie: Asus Zenfone 3 Max (ZC553KL) vs Moto X Style | Tabletowo.pl

Porównanie: Asus Zenfone 3 Max (ZC553KL) vs Moto X Style

Dołącz do dyskusji 0

W komentarzach zarówno przy rozpakowaniu, jak i recenzji Asusa Zenfone Max (ZC553KL), pytaliście jak smartfon wypada w porównaniu z Moto X Style. Postanowiłem to sprawdzić i przetestować, co tak naprawdę potrafią oba urządzenia. Które z nich jest jednak lepszym wyborem? Mam nadzieję, że to porównanie pomoże Wam w dokonaniu wyboru.

Patrząc na obudowę obu smartfonów znajdziemy całą masę różnic. Przede wszystkim Asus ma obudowę wykonaną niemal w całości z metalu, w przypadku Moto taki materiał znajdziemy tylko na krawędziach. Na tyle umieszczono w nim gumowane, lekko teksturowane tworzywo sztuczne. Warto dodać, że ani jedno, ani drugie urządzenie nie ma rozbieralnej obudowy.

Jakie inne różnice dostrzeżemy patrząc na oba urządzenia?

 • na tyle Asusa znajdziemy jednolitą, prostą, metalową obudowę; Moto X Style jest lekko zaokrąglona i wykonana z gumowanego tworzywa,
 • w przypadku Zenfone 3 Max na tyle znajdziemy skaner linii papilarnych i laserowy autofokus,
 • w Moto X Style klawisz zasilania jest nad przyciskami do zmiany głośności, w Asusie jest na odwrót,
 • Asus ma trzy funkcyjne klawisze dotykowe pod wyświetlaczem,
 • Moto X Style została wyposażona w głośniki stereo na froncie urządzenia, Zenfone 3 Max ma głośnik mono na dolnej krawędzi,
 • w przypadku Moto X Style obok aparatu frontowego znajdziemy diodę doświetlającą.

Porównanie parametrów technicznych:

parametryAsus Zenfone 3 Max (ZC55KL)Moto X Style
ekran5,5" 1920×1080 IPS5,7" 1440×2560 IPS
procesorQualcomm Snapdragon 430 8937 1,4GHzQualcomm Snapdragon 808 8992 1,8GHz
GPUAdreno 505Adreno 418
RAM3 GB3 GB
pamięć32 GB32 GB
system6.0 Marshmallow z aktualizacją do 7.1.1 Nougat6.0 Marshmallow
aparat16 Mpix f/2.021 Mpix f/2.0
kamerka8 Mpix5 Mpix
akumulator4100 mAh3000 mAh
dual SIMtak, hybrydowynie
NFCnietak
USBmicroUSBmicroUSB
wymiary151,4 x 76,24 x 8,3 mm153,9 x 76,2 x 11,6 mm
waga175 g179 g
cena999 złotych1199 złotych

Co przemawia za Asusem Zenfone 3 Max (ZC553KL)?

 • skaner linii papilarnych
 • rewelacyjny akumulator (nawet 7-8 godzin na wyświetlaczu, Moto X Style maksymalnie 3-4 godziny przy takim samym użytkowaniu)
 • system ze sporą ilością dodatków
 • laserowy autofokus
 • lepszy aparat frontowy
 • dual SIM

Co przemawia za Moto X Style?

 • czysty, płynny system Android
 • wyższa rozdzielczość wyświetlacza
 • lepszy aparat główny
 • dioda doświetlająca na froncie
 • głośniki stereo
 • NFC

Wideoporównanie: Asus Zenfone 3 Max (ZC553KL) vs Moto X Style

Benchmarki

benchmarkiAsus Zenfone 3 Max (ZC55KL)Moto X Style
AnTuTu4363973565
3DMark:
Ice Storm920712993
Ice Strom Extreme545611760
Ice Storm Unlimited934020386
Quadrant2195927663

Porównanie zdjęć

Po lewej Asus Zenfone 3 Max (ZC553KL), po prawej Moto X Style:Poniżej jeszcze kilka miniaturek.

W przypadku Moto X Style jakość fotografii jest nieco lepsza, zwłaszcza, jeśli chodzi o szczegółowość i nasycenie kolorów. Nieco lepiej jest również w trochę ciemniejszych sceneriach, ponieważ możemy dostrzec minimalnie mniej szumów. W przypadku Asusa zdjęcia wychodzą natomiast z bardziej naturalnymi barwami, choć w niektórych przypadkach również nasycenie wypada lepiej niż w Moto. Ogólnie jednak mówiąc oba aparaty są w porządku i wielu użytkowników będzie zadowolonych z jakości wykonanych fotografii.

W przypadku aparatu frontowego sprawa ma się nieco na odwrót. W tej kategorii Asus wygrywa oferując nam możliwość wykonania lepszych fotografii. Są one bardziej nasycone i pełniejsze szczegółów, chociaż niekiedy Moto X Style lepiej odwzorowuje kolory. Plusem Moto X Style jest jednak dioda doświetlająca, która umożliwia wykonanie zdjęć w pełnej ciemności.

Aplikacje aparatu są tutaj całkowicie różne. W przypadku Moto X Style mamy do czynienia z prostotą, intuicyjnością, ale również małą ilością funkcji i brakiem trybu ręcznego. W przypadku Asusa dodatków jest cała masa, więc bez zewnętrznych aplikacji możemy urozmaicić nasze fotografie. Jest również obecny tryb ręczny, który umożliwia dostosowanie niemal każdego parametru zdjęcia, co ucieszy maniaków bardziej zaawansowanej mobilnej fotografii.

Podsumowanie

Dwa dobre smartfony, a jednak mocno różniące się od siebie. Asus – bardziej funkcjonalny, z lepszą kamerką frontową, skanerem linii papilarnych i świetnym akumulatorem. Z drugiej strony jednak Moto X Style z lepszymi podzespołami, płynniej działającym, czystym systemem, lepszym aparatem głównym i głośnikami stereo. Różnica w cenie? Około 200 złotych.

Moje serce jest jednak bliżej Asusa, który mimo nieco gorszych podzespołów i aparatu głównego jest nadal dość płynny i jest w stanie wykonać sporo ciekawych fotografii. Poza tym skaner linii papilarnych, który bardzo ułatwia odblokowywanie smartfona, więcej ciekawych „smaczków” w systemie i przede wszystkim rewelacyjny akumulator. To wszystko sprawiło, że osobiście z tych dwóch urządzeń wybrałbym Zenfone 3 Max.

A który smartfon Wam bardziej przypadł do gustu? Dajcie znać w komentarzach, a także głosując w ankiecie poniżej.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - przeceny!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona