Ważne

Asus udostępnia Androida 7.1.1 Nougat dla modelu Zenfone 3 Max (ZC553KL)

Jak na razie, niewiele smartfonów Asusa otrzymało aktualizację do Nougata. Tajwańczycy jednak nie uchylają się od swojego – nazwijmy to – “obowiązku” i w pocie czoła pracują, aby kolejne modele jak najszybciej dostały nową wersję systemu operacyjnego. Tym razem z (prawie) najnowszego oprogramowania mogą cieszyć się właściciele modelu Zenfone 3 Max (ZC553KL).

Od jednego z naszych Czytelników dostaliśmy dziś informację, że na ekranie jego smartfona pojawiło się powiadomienie o możliwości zainstalowania Androida 7.1.1 Nougat. Aktualizacja waży około 1200MB i udostępniana jest w formie OTA (Over-The-Air). A to oznacza, że wkrótce wszyscy właściciele Asusa Zenfone 3 Max (ZC553KL) powinni zobaczyć na wyświetlaczach swoich urządzeń odpowiedni monit.

Razem z Androidem 7.1.1 Nougat (w ogóle Tajwańczykom należą się wyrazy uznania za to, że udostępnili prawie – bo najbardziej aktualne jest wydanie 7.1.2 – najnowszą wersję oprogramowania, podczas gdy większość konkurentów rozsyła swoim klientom Androida 7.0 Nougat) pojawiły się także nowe, kwietniowe poprawki zabezpieczeń Androida.

Przy okazji zapytałem Tomasza, jak sprawuje się jego Asus Zenfone 3 Max (ZC553KL) po aktualizacji. W odpowiedzi przeczytałem, że pierwsze wrażenia są jak najbardziej pozytywne, ponieważ przynajmniej aplikacje otwierają się szybciej. Są też lekkie zmiany wizualne w nakładce ZenUI.

Przy okazji zdradzę Wam, że już niedługo, bo za kilka godzin, na naszej stronie pojawi się recenzja Asusa Zenfone 3 Max (ZC553KL).

Dzięki Tomasz za info i screeny!

Komentarze

 • DajDolara

  Tymczasem “flagowe” Samsungi kiszą się na 7.0. ? Jedno mnie dziwi – średniak otrzymał aktualizację szybciej niż droższy Zenfone 3 (chyba, że już dostał, to proszę o poprawienie). Tak czy siak, Asus pozytywnie mnie zaskoczył z tą aktualizacją, bo nie spodziewałem się Andka 7.1.1 w tym modelu.

  • Radier

   ZE520KL póki co siedzi na 7.0.
   Ale skoro takie padełko dostało 7.1.1 to i ten dostanie.

   • DajDolara

    Dzięki.

    • Radek korzystka

     Potwierdzam na moim asyście wszystko smiga

 • Henryk Śliwiński

  Czy ktoś mi powie dlaczego restart mojego trwa około 20 minut?
  To chyba nie jest normalne.
  To samo mam po całkowitym wyłączeniu.
  Power nie reaguje po naciśnięciu, nie ma charakterystycznej wibracji.
  Włącza się tez po circa 20 minutach
  Nie pomógł powrót do ustawień fabrycznych.
  W ciągu miesiąca zdarzyło mi się też dwa razy, że po odłączeniu ładowania dioda świeciła sie cały czas na czerwono.

  • Harry Haller

   Serwis istnieje.

   • Henryk Śliwiński

    Ameryki nie odkryłeś. Pytam, bo widelec ktoś się z tym też spotkał.

    P.S. naprawiają :-)

  • xyz

   jak na asus zc553kl wrócić di ustawień fabrycznych

 • Kop

  A Samsung A5 2017 ma androida 6.0.1 to jest dopiero śmiech na sali…

 • Pablos

  Mam tego ASUSA od 2 godzin… nie znajduje aktualizacji systemu. Czy to normalne?

 • Kasiusz Wagabunda

  Mój zc553kl nie widzi aktualizacji. Zadzwoniłem na infolinię i poinformowali mnie , że wstrzymano aktualizację dla mojego modelu.

 • Beata

  Zaktualizowalam telefon 2 dni temu do Nougata I brakuje mi opcji powiadomien (aby pokazywaly sie na erkanie blokady) Gdy wchodze do ‘Skonfiguruj powiadomienia’ mam pusty ekran. Ktos spotkal sie z tym problemem?

 • Robert

  wielka kicha! po aktualizacji do 7.1.1. mam problem z aparatem i galerią zdjęć. Nie zapisuje wykonanych ujęć, przy próbie usunięcia zdjęcia istniejącego cały czas mieli, mieli i żadnych efektów, zawiesza się itp. Ma ktoś na to radę?

  • Kg

   Mam ten sam problem po aktualuzacji. Chętnie bym powróciła do wersji przed.

 • DEJV

  Witam
  Jak funkcjonuje android 7.1 na Asus Zenfone 3 Max ZC553KL
  są nadal jakieś błedy ?,warto czy lepiej pozostać na 6.0

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona