Popup Notifier – wyskakujące okienko z powiadomieniem

Gdy jakiś czas temu pisałem o aplikacji full!screen, to jeden z użytkowników o nicku m2marek napisał komentarz: „Pasek ma jedną bezcenną zaletę: wyświetla zegarek i powiadomienia. Do czasu pojawienia się możliwości wyświetlania godziny i alertów na otwartych aplikacjach pasek musi być, przynajmniej dla mnie. Dla innych taka aplikacja może się przydać, ja czekam na coś innego.”. Po przeczytaniu tej wypowiedzi i dłuższym użytkowaniu wcześniej wymienionej aplikacji zauważyłem, że często przegapiam przychodzące ważne mejle lub inne zdarzenia, w oczekiwaniu na które włączyłem grę. Wyjściem by było ustawienie wszędzie powiadomień wibracyjnych, ale nie cierpię wibrującego tabletu, przez co rozglądałem się za innym rozwiązaniem. I znalazłem. Jeżeli więc potrzebujesz wyskakujących powiadomień na ekranie w formie okienka, a nie wiedziałeś jak to zrobić, to właśnie znalazłeś odpowiednią aplikację.

Przy przeszukiwaniu forum XDA natrafiłem na wątek o Popup Notifier. Na początku nie zainteresowałem się tym programem, ponieważ z opisu, który przeczytałem, bardzo pobieżnie wynikało, że wyświetla powiadomienia tylko na ekranie blokady, co po zainstalowaniu na szczęście okazało się nieprawdą. Aplikacja wyświetla okienko niezależnie od tego, co akurat jest na naszym tablecie wyświetlane.

Popup Notifier

Tutaj znajdziecie wersję darmową, a tu jest wersja płatna (7,33 złotych).

Do pełnego i poprawnego działania aplikacji powinniśmy ją aktywować w ustawieniach ułatwień dostępu.

Po włączeniu aplikacji mamy krótki tutorial, z którego dowiadujemy się, że program ten może wyświetlać okienko popup dla alertu z każdej aplikacji z naszego urządzenia. Druga strona mówi nam, że przytrzymanie przycisku zamknij spowoduje zniknięcie wszystkich okienek.

Popup Notifier

Popup Notifier

Gdy przejrzymy ten przewodnik, naszym oczom ukaże się lista z aplikacjami zainstalowanymi na naszym tablecie. Wszystkimi aplikacjami, nawet systemowymi. Pewna ich część była od razu zaznaczona. Były nimi na przykład SMS, Facebook czy Skype.

Popup Notifier

W ustawieniach aplikacji możemy zmienić wygląd okienka, format daty czy możliwość wybudzania przez aplikacje urządzenia, aby wyświetlić powiadomienie. Mamy również możliwość zmiany opcji dźwięku i wibracji powiadomień. Każde powiadomienie może zostać osobno spersonalizowane. Mamy tutaj opcje bardzo podobne do tych z ustawień. Dodatkowo możemy ustawić wyświetlanie tylko ostatniego powiadomienia z danej aplikacji.

Popup Notifier

Popup Notifier

Samo okienko jest bardzo proste. Wyświetla nazwę aplikacji, datę wyskoczenia alertu, jego treść oraz dwa przyciski: „close” do zamykania danego powiadomienia i „view”, który odpowiada temu, jakbyśmy nacisnęli powiadomienie na pasku powiadomień.

Popup Notifier