Polskie ceny Apple Watch będą startować z poziomu 1699 złotych za wersję Sport w rozmiarze 38 mm

Dotychczas w Polsce nie mogliśmy oficjalnie zakupić Apple Watcha. Oczywiście bezproblemowo dało się nabyć ten smartwatch, dzięki różnym sklepom internetowym. Na szczęście wkrótce Amerykanie zmienią swoją strategię i w naszym kraju pojawi się ich wearable w wielu różnych wersjach. Kwoty zaczynają się od 1699 złotych za wariant Sport 38 mm, a kończą na 80000 złotych za Edition 38 mm – takie dane możemy zobaczyć po wejściu do aplikacji Apple Store.

Jeszcze Apple Watch nie trafiły oficjalnie do polskiej dystrybucji, ale wkrótce ma się to zmienić. Zegarek Apple może współpracować wyłącznie ze smartfonami z nadgryzionym jabłkiem na obudowie, ale w obliczu wielu ciekawych propozycji z Android Wear to zdecydowanie nie jest poważny problem. Kwadratowy ekran został wyposażony w Force Touch, które oferuje różne opcje zależnie od siły nacisku.

Wkrótce ten inteligentny zegarek będzie działał pod kontrolą WatchOS 2.0. Pośród najważniejszych zmian należy wymienić dodane praktyczne na co dzień programy, np. iTranslate czy AirStrip. Niestety czas pracy raczej nie ulegnie zdecydowanej poprawie. Warto wspomnieć, że w naszym kraju pojawi się wiele różnych wersji wykończeniowych i wszystkie z nich będą dostępne w dwóch rozmiarach: 38 lub 42 mm.

Najtańszy będzie Apple Watch Sport z kopertą 38 mm, który będzie kosztował 1699 złotych, a większy zegarek zostanie wyceniony na 1949 złotych. Na wersję z metalową bransoletą będziemy musieli wydać, odpowiednio, 2749 i 2999 złotych. Najdroższe są zegarki Edition. Ich ceny startują od 47000 złotych, a kończą na, uwaga, uwaga, 80000 złotych za Watcha Edition w rozmiarze 38 mm. Cóż, Kalifornijczycy zamierzają rywalizować ze wszystkim producentami zegarków, również tymi ekskluzywnymi. Jestem ciekaw, czy w Polsce będą cieszyć się popularnością. W końcu Apple jest obecnie drugim najpopularniejszą firmą, zajmującą się wearables.

Poza tym w polskim sklepie Apple pojawiły się już akcesoria do Watcha. Co w sumie najbardziej zaskakujące, do zakładki dotyczącej zegarka możemy dostać się tylko za pomocą aplikacji na iPhonie lub iPadzie. Zobaczymy, kiedy oficjalnie Amerykanie rozpoczną sprzedaż.

Jesteście zainteresowani kupnem Apple Watch czy wolicie wearables z Android Wear, Tizen czy Pebble OS?

źródło: Apple Center, mój mac