Polskie 11 bit studios ogłasza premierę This War of Mine: Stories – Father’s Promise

11 bit studios radzi sobie całkiem nieźle na Giełdzie Papierów Wartościowych. Deweloper zapowiada dalszą monetyzację znanego tytułu This War of Mine, czego dowodem jest premiera samodzielnego dodatku o tytule Father’s Promise na systemach Android i iOS.

This War of Mine jest bardzo udaną grą polskiego studia 11 bit. Ma wielu zwolenników na różnych platformach, i od 2015 roku dostępne jest na urządzenia mobilne. Dziś miała premiera dodatku Father’s Promise, który nie wymaga do instalacji posiadania podstawowej wersji gry.

Reklama

Fabuła gry oparta jest na historii stworzonej przez Łukasza Orbitowskiego – tego samego, który napisał scenariusz do słuchowiska This War of Mine. Wcielamy się w niej w Adama – ojca, który musi ochronić swoją córkę przed okropnościami wojny, z trudem walcząc o przetrwanie w zniszczonym przez konflikt mieście.

Pamiętam, jak ogrywałem podstawkę, i polecam ten niezależny tytuł każdemu, komu przejadła się formuła przedstawiania wojny z perspektywy żołnierza. This War of Mine potrafi być przejmujące i przygnębiające, całkiem skutecznie przekonując, że to cywile płacą najwyższą cenę za brak pokoju między poszczególnymi krajami.

Samodzielny dodatek Father’s Promise kosztuje na Androida 7,99 zł, zaś na iOS – 8,99 zł, i wydaje się to być dobrą ceną za pięć godzin rozgrywki na wysokim poziomie, do którego przyzwyczaiło już nas 11 bit studios.

Polski deweloper zaliczył bardzo dobry rok 2018 – zysk określono na 37,55 mln zł. Programiści pracują nad kolejną grą, nazwaną roboczo Projekt 8, której budżet szacowany jest na ok. 20 mln zł. Do czasu jej wydania, studio nadal będzie starało się zarobić na dotychczasowych markach, które osiągnęły sukces – This War of Mine oraz Frostpunk.

 

źródło: Business Insider