głośnik Huawei Sound X speaker
Huawei Sound X (źródło: Huawei)

Pierwszy głośnik Huawei – Sound X dostępny w Polsce z Tidalem na pół roku w prezencie

Huawei oferuje klientom w Polsce coraz więcej różnych urządzeń. Od dziś mogą oni również kupić pierwszy głośnik marki, Huawei Sound X. Osoby, które zdecydują się zamówić go w przedsprzedaży, otrzymają w prezencie dostęp do Tidal HiFi na pół roku za darmo.

Reklama

Huawei Sound X dostępny w Polsce – specyfikacja

Producent mocno podkreśla, że głośnik powstał przy współpracy z francuską marką Devialet – informację o tym można nawet znaleźć na obudowie urządzenia. Sprzęt zapewnia dźwięk 360º dzięki dwóm głośnikom basowym (subwooferom) o mocy 60 W i sześciu pełnozakresowym 30 W, a ponadto wykorzystuje technologię Devialet SAM (Speaker Active Matching), „która dopasowuje brzmienie do indywidualnej charakterystyki głośników, zapewniając dokładne odwzorowanie dźwięku w czasie rzeczywistym”.

Według deklaracji producenta, Huawei Sound X jest w stanie wygenerować nawet do do 93 dB „krystalicznie czystego dźwięku”. Maksymalny skok membrany subwoofera wynosi do 20 mm, jednak nie ma obaw, że głośnik będzie skakał po powierzchni, na której zostanie postawiony, bowiem dwa głośniki basowe są ustawione „plecami do siebie”, dzięki czemu ich drgania wzajemnie się znoszą.

Reklama
głośnik Huawei Sound X speaker
Huawei Sound X oferuje dwa subwoofery o mocy 60 W (źródło: Huawei)

Głośnikiem można sterować na różne sposoby, na przykład wystarczy położyć dłoń na górnym panelu, aby zatrzymać odtwarzanie audio. Prosto da się też zacząć odtwarzać muzykę na urządzeniu ze smartfona – służy do tego funkcja Huawei Share (doskonale znana właścicielom smart-telefonów marki Huawei).

głośnik Huawei Sound X speaker
Dzięki funkcji Huawei Share można szybko zacząć odtwarzać na głośniki Huawei Sound X utwory ze smartfona (źródło: Huawei)

Huawei chwali się również certyfikatem Hi-Res, który gwarantuje obsługę odtwarzania bezstratnych formatów audio, z czego powinni być zadowoleni szczególnie melomani. Esteci także nie będą mieli powodów do narzekań, bowiem głośnik wygląda elegancko, a na dodatek dzięki półotwartej konstrukcji można podziwiać pracę subwoofera.

Huawei Sound X – cena w Polsce

Głośnik jest już dostępny w sprzedaży w Polsce. Jego sugerowaną cenę ustalono na 1399 złotych. Osoby, które kupią to urządzenie w trakcie trwającej do 16 sierpnia 2020 roku przedsprzedaży, otrzymają w prezencie dostęp do Tidal HiFi na pół roku za darmo.

Kup głośnik Huawei Sound X

 1. Ten głośnik naprawde wybija się MOCNO ponad przeciętna i jest bardzo doceniany za NIESPOTYKANIE dobra jakość dźwięku. Ja bym się tak nie naigrywał z tych certyfikatów itp. Głośnik jest kozacki. Jak ktoś nie jest imbecylem udającym audiofila to w sam raz dla niego. Ja się interesuje tym głośnikiem.

   1. No wlasnie, jeszcze na pewno do tego bezprzewodowego głośnika kupią kabel za 9 tysięcy który Janusz przerabia w garażu malując końcówki „na złoto” i przedaje z marżą milion procent.
    A to czy mnie stać czy nie to nie twój interes o koleżko :)

     1. Znacznie ciekawsze są kabelki ethernet for audio. Nie mają prawa działać lepiej, ale i tak znajdują się chętni ?

    1. Po prostu zazdrościsz tym, których stać na „kabel za 9 tysięcy” lub nawet dużo więcej. Ale żeby to zrozumieć to trzeba mieć choć odrobinę pojęcia o temacie hi-end. I jest takie powiedzenie, że ciężką pracą ludzie się bogacą.Bycie ignorantem to żaden powód do dumy.

     1. Dlatego najciekawsze są rozmowy fizyków z audiofilami.

 2. „Huawei chwali się również certyfikatem Hi-Res, który gwarantuje obsługę odtwarzania bezstratnych formatów audio, z czego powinni być zadowoleni szczególnie melomani.”

  Melomani to się, co najwyżej, pośmieją z tego urządzonka.

    1. Certyfikaty po nic. Odtwarzanie bezstratnych formatów to już trochę co innego. Melomani też lubią, jak gra dobrze. W przeciwieństwie do audiofilów jednak słuchają przede wszystkim muzyki, a nie swojego sprzętu.

     1. Skoro słuchają muzyki, a nie sprzętu, to po co im bezstratne formaty? Większość ludzi jest całkowicie usatysfakcjonowana muzyką ze Spotify i nie ma zielonego pojęcia czym jest FLAC, DSD czy Hi-Res ogółem.

     2. Choćby dlatego, że niektóre serwisy z muzyką klasyczną (Deutsche Grammophon na przykład, czy Idagio) oferują także formaty bezstratne, więc warto, by sprzęt też potrafił je odtworzyć.

     3. Ale po co, skoro ktoś nie jest audiofilem? Zdecydowana większość ludzi nie jest w stanie usłyszeć różnicy między plikiem mp3/320kb a FLAC.

      Certyfikaty Hi-Res ewidentnie świadczą o tym, że firma robi ukłon w stronę ludzi, którzy trochę się tematem interesują. Huawei jednak na scenie dobrego sprzętu audio nigdy się nie znajdował. Czas pokaże co im wyszło.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama