Polestar 2 będzie pierwszym Volvo z Androidem na pokładzie

Volvo już jakiś czas temu zapowiedziało, że ma zamiar zastąpić system multimedialny w swoich samochodach na oparty na Androidzie. Dotychczas nie było jednak jasne, który z modeli będzie pierwszym, w którym taka nowość się pojawi. Według najnowszych informacji, padło na Polestara 2.

Polestar, czyli submarka Volvo, która kiedyś zajmowała się modyfikacją aut szwedzkiego producenta, a od niedawna jest niejako niezależna, szykuje się na podbój rynku samochodów elektrycznych. Polestar 2 ma być pojazdem dysponującym właśnie silnikiem elektrycznym, w przeciwieństwie do modelu 1, który pod maską miał jednostkę hybrydową

Auto, które ma konkurować między innymi z Teslą 3 i prawdopodobnie trafi na rynek w przyszłym roku, przy okazji stanie się pierwszym samochodem ze stajni szwedzkiej marki, który na pokładzie będzie miał system multimedialny oparty na Androidzie.

Oczywiście nie może być tutaj mowy o takiej odmianie Androida, którą wszyscy znamy ze swoich  telefonów czy tabletów. System zostanie nieco zmodyfikowany, tak aby umożliwiał kierowcy kontrolowanie funkcji typowo samochodowych. Niemniej jednak, przedstawiciele Volvo zapewniają, że system umożliwi chociażby korzystanie ze Sklepu Play czy Asystenta Google.

A wracając do samego samochodu, Polestar 2 docelowo ma być autem czterodrzwiowym, które wyglądem nie powinno znacząco odstawać od prototypowego modelu 40.2, który możecie zobaczyć powyżej. Aby auto mogło nawiązać konkurencję z innymi graczami na rynku, ma dysponować mocą około 400 koni mechanicznych i oferować kierowcy zasięg ponad 550 kilometrów.

Marka ma jednak również dalej idące plany. Na horyzoncie pojawia się już Polestar 3, samochód mający być czymś na kształt crossovera. W nim również, podobnie zresztą jak docelowo we wszystkich samochodach zarówno Polestar, jak i Volvo, na pokładzie ma znaleźć się system multimedialny oparty na Androidzie.

Źródło: Carscoops, Autocentrum