Ważne

Volvo odświeża system multimedialny Sensus Connect

Samochody, podobnie jak wiele innych urządzeń, ciągle nabierają cech typu smart. Aktualnie od pojazdów wymaga się jak najlepszej współpracy z telefonem, czyli z urządzeniem, które przez wielu jest nazywane dodatkową ręką, bez której trudno dać sobie radę. Nic więc dziwnego, że Volvo postanowiło się pochwalić odświeżoną wersją systemu multimedialnego.

Sensus Connect, bo taką nazwę ma ten system, współpracuje i z Android Auto, i z Apple CarPlay, więc użytkownik nie będzie musiał się martwić, że coś może źle współdziałać, ponieważ korzysta z takiego, a nie innego urządzenia. Ważnym elementem nowego wydania Sensus Connect jest możliwość prostej instalacji i późniejszych aktualizacji systemowych, które będą wysyłane kanałem OTA (Over-The-Air).

Poza tym, dodano obsługę takich usług, jak Volvo on Call oraz Skype (a także Skype for Business). Czym jest Volvo on Call? Jest to funkcja umożliwiająca nam niemalże w pełni sterować pojazdem. Oczywiście nie chodzi o kierowanie nim, ale o takie elementy, jak ustawianie temperatury klimatyzacji, a nawet uruchomienie silnika. Co ciekawe, aplikacja do takiej obsługi będzie też dostępna na smartwatche (Android Wear oraz Apple Watch), a więc będziemy mogli uruchomić samochód… zegarkiem.

Sensus Connect (fot. autoconnecttedcar.com)

Jednak gdy porównamy to z oryginalnym Android Auto, dostrzeżemy, że produkt Szwedów nie wnosi niczego szczególnego do tego świata. Ot, wszystko teraz stanie się po prostu wygodniejsze i nieco prostsze, choć nieszczególnie innowacyjne.

Sensus Connect będzie dostępny na wszystkie pojazdy Volvo na rok 2018, a pierwszym będzie Volvo XC90. Odświeżony system multimedialny to niezaprzeczalny znak, który Szwedzi puszczają w świat – chcą być liderem, jeśli chodzi o technologiczne nowości w samochodach.

Źródło: AndroidHeadlines; autoconnectedcar.com; na zdjęciu wyróżniającym znajduje się Volvo XC90 2016

Komentarze

 • Spóźnili się 3 lata ale zawsze to lepsze niz nic, dobrze ze z góry o aktualizacjach pomyśleli bo to jest żart co producenci teraz montują w autach i reklamują to jako super nowoczesne komputery gdzie nieraz trzeba dołożyć za nie po 5k w salonie więcej.

  • Grzegorz Witek

   To prawda, ale może dzięki temu samochody działają niezawodnie przez lata, a telefony, komputery i tym podobne zabawki trzeba restartować, aktualizować regularnie, a i tak zawodzą w tedy kiedy są najbardziej potrzebne.

   • W autach od 2010 już są problemy, czasami jakiś głupi pseudo komputer się zepsuje od sterowania fotelami i już trzeba wydać 1200zł, często też sterowanie autem nie jest odseparowane od innych mniej ważnych pierdół, poprostu wielu producentów jak już coś daje to montuje byle jaką elektronike zamiast raz a porządnie i bezawaryjnie

   • Tutaj reset robisz za każdym razem jak gasisz silnik ?

 • jan kowalski

  System sensus connect od początku i stale był przestarzały, wolny i irytujący. Wiem, bo mam od dwóch lat w nowym v40. To najgorszy element volvo. Kto ten system ma, musi bazować na smartfonie.

  • anemusek

   Yep

 • a

  Car play bezprzewodowo? Jak nie to wtopa.

 • Marcin Górnicki

  No, no… i teraz powinno być super. Dla mnie rewelacją jest Skype w samochodzie <3

 • Arkadiusz Arkuszewski

  Na zdjeciu jest VOLVO XC60 Najnowszy model który trafił do salonów miesiac temu

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona