Polaroid Selfie to 5,5-calowy phablet z obracanym, 13-megapikselowym aparatem

Targi technologiczne to oczywiście czas premier największych firm, ale można tam zobaczyć wiele ciekawostek. Jedną z nich jest niewątpliwie Kodak IM5 z Androidem, ale to nie jedyny producent aparatów, który pokazał smartfona. Kolejną firmą, która zdecydowała się na taki ruch, jest Polaroid.

Polaroid zaprezentował kilka smartfonów, a najważniejszym z nich jest Polaroid Selfie. Został on wyposażony w 5,5-calowy ekran IPS o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli, 2 GB pamięci RAM oraz 8-rdzeniowy procesor. Znajdziemy w nim również 16 GB pamięci wbudowanej oraz Androida 5.0 Lollipop.

Najważniejszy jest oczywiście aparat, który ma w tym modelu 13 megapikseli i bardzo przypomina rozwiązanie zastosowane w Oppo N3. Dzięki temu możemy go obracać i ten sam aparat będzie nam również służyć jako przednie kamerka. Zastanawiający jest trochę brak slotu na karty MicroSD oraz „tylko” 16 GB pamięci wbudowanej, co może okazać się niewystarczające dla maniaków mobilnej fotografii.

Zostało tez pokazanych kilka innych smartfonów, ale nie mamy o nich na razie wielu informacji. Mają one ekrany IPS od 3,5 do 5,5 cala, 4-rdzeniowe procesory oraz Androida 4.4 KitKat. Powinny pojawić się te urządzenia w pierwszym kwartale tego roku, ale nie są to na razie potwierdzone informacje. Nie są znane również ich ceny. Zastanawiające jest to czy teraz producenci aparatów fotograficznych będą coraz chętniej tworzyć smartfony z ich rozwiązaniami?