Ważne

Kodak IM5 z Androidem i 13-megapikselową kamerą oficjalnie

Kodak, czyli jeden z większych producentów sprzętów fotograficznych już jakiś czas temu informował, że zamierza przedstawić światu swojego pierwszego smartfona. Tak też się stało i dokładnie dziś, podczas trwających w Las Vegas targów CES 2015, światło dzienne ujrzał Kodak IM5.

Kodak IM5 został wyposażony w 5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 720 x 1280 pikseli. Sercem urządzenia został ośmiordzeniowy procesor firmy MediaTek (niestety nie podano dokładnego modelu) o częstotliwości taktowania 1,7 GHz, który razem z 1-gigabajtową pamięcią RAM napędzają Androida w wersji 4.4 KitKat (producent obiecuje aktualizację do Lollipopa).

Jak na urządzenie produkowane przez firmę, która stricte jest związana z fotografią, w Kodaku IM5 znajdziemy przyzwoity 13-megapikselowy aparat główny z doświetlającą diodą LED oraz przedni do “selfie” o matrycy 5 megapikseli.

Całość specyfikacji zamyka 8-gigabajtowa pamięć wbudowana, którą możemy rozszerzyć maksymalnie o kolejne 32 GB przy użyciu kart micro SD oraz slot na dwie karty SIM.

Jedyne co mnie mocno dziwi w smartfonie to dość… dziwna nakładka systemowa. Przypomina mi ona coś podobnego do “trybu ułatwienia”, który jest znany z Samsunga. Mamy do czynienia z dużymi (ba, ogromnymi!) ikonami na ekranie głównym oraz dość ograniczoną funkcjonalnością. Czyżby Kodak celował w osoby starsze, wypuszczając IM5 na rynek?

CES-2015-Kodak-IM5-Android-Smartphone-Relies-on-a-Pretty-Austere-UI-469054-5

Kodak IM5 został wyceniony na 299 euro lub 249 dolarów (strasznie dziwne to przeliczenie, jak dla mnie, ale cóż…). Sprzedaż ma się rozpocząć pod koniec pierwszego kwartału 2015 roku, co ciekawe, od Europy.

Komentarze

 • Telefon jak telefon, ale luncher jest brzydki:P

 • oswiecony

  Europa to kontynent starców, więc proszę się tak nie dziwić dlaczego kodak wchodzi własnie tam

 • cwirexxx

  czy brzydki? ważne żeby był funkcjonalny. dla osób starszych wielkość liter ma wielkie znaczenie, widzę to po moich rodzicach :-)

 • Do autora !

  “strasznie dziwne to przeliczenie, jak dla mnie, ale cóż…” coś chyba autorze poknociłeś z europejską ceną. Inne źródła podają 229 Euro : “The Kodak IM5 will retail for €229 when it launches in Europe at the end of the first quarter of 2015. After that, it will eventually make its
  way to the US where it will cost $249.”. Dodam jeszcze, że masz rację Kodak celuje m.in. w starszaków : Eileen Murphy, VP Brand Licensing at Kodak: “Too many memories stay stuck on mobile phones, often because the process for sharing them is too complicated for users. That’s why we’ve partnered on the IM5, the first device in a range of mobile products that takes our heritage and experience in photographic technology and combines it with Bullitt’s expertise in designing high-quality devices for a specific target consumer.” źródło http://graphics.kodak.com/KodakGCG/uploadedFiles/Corporate/CES/Mobile/Kodak-mobile-press-release.pdf

 • olokilo

  Czyli jedynie próba zarobienia na marce….

 • TomdeX

  Zdecydowanie za drogo.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona