Aktualizacja Pokemon Go wykorzystuje dobrodziejstwa Apple ARKit i wprowadza nową jakość do gry

Pokemon Go to z pewnością godny uwagi fenomen zeszłego roku, ale większość osób, które złapały wtedy trenerskiego bakcyla, usunęły grę ze smartfonu jeszcze przed nadejściem aktualizacji z drugą generacją stworków. Ci, którzy się nie poddali i kontynuują przygodę w rozszerzonej rzeczywistości, ucieszą się z usprawnień, które już niebawem trafią do aplikacji na iOS 11.

Reklama

Pokemon Go będzie już niedługo zgodne z technologią AR+, która wykorzystuje zaprezentowaną platformę rozszerzonej rzeczywistości Apple – ARKit. Wszyscy, którzy mają iPhone’y 6s lub nowsze, a na nich zainstalowany system iOS w wersji 11., będą mogli przetestować nowy sposób łapania Pokemonów.

Stworki w trybie rozszerzonej rzeczywistości nie będą już tak losowo wędrować po otoczeniu, jakby aplikacja nie wiedziała, gdzie je usadowić. Teraz Pokemon będzie zajmował określone miejsce w przestrzeni i nie zawsze będzie zwrócony do nas „pyskiem”. Będzie dało się podejść do niego bliżej lub zachować dystans. Możliwość ta jest w gruncie rzeczy podstawą drobnych zmian w rozgrywce.

Reklama

Od teraz Pokemon, jeśli zbliżymy się do niego na zbyt bliską odległość, po prostu się spłoszy i ucieknie w pobliskie krzaki. W takiej sytuacji można spróbować je jeszcze przeszukać i zyskać drugą szansę złapania Pokemona, ale nie ma żadnej gwarancji, że stworek pozostanie w tej wysokiej trawie. Jeżeli jednak dobrze wyczujemy moment i podejdziemy do niego wystarczająco blisko (pomaga w tym miernik „stresu” zwierzątka), dostaniemy dodatkowe punkty doświadczenia i Gwiezdnego pyłu (czyli paliwa potrzebnego do rozwijania stworków).

Technicznie rzecz biorąc, nowe opcje AR+ umożliwią graczom zyskanie większej ilości punktów podczas łapania wirtualnych stworzeń. I ulepszą nieco wrażenia wizualne. Tylko tyle i aż tyle.

Ciekawe, czy Niantic planuje podobną aktualizację dla urządzeń z Androidem na pokładzie. W końcu Google ma swój odpowiednik dla ARKit Apple – platformę ARCore. Czekam, aż Google i inni deweloperzy zaczną wykorzystywać jej możliwości na większą skalę. Pokemon Go mogłoby być dobrym początkiem.

 

źródło: Niantic przez PhoneArena

    1. I możesz chodzić z tym GameBoyem po mieście, łapać poki w terenie i umawiać się z ludźmi na wspólne zbijanie najmocniejszych poków w rajdach?
     A może to po prostu inna gra…?

     1. xD a co to za zabijanie? Idziesz i klepiesz w ekran… Niantic pominął najważniejsze elementy, które sprawiły, że Pokemony cieszyły się popularnością

     2. Nie zabijanie, tylko zbijanie, tudzież łapanie :) A popularność nadal jest duża, ponownie zapewniam :)
      Czyli jednak inna gra ;P

     3. Zdecydowanie popularość jest. Nad morzem latem z synem łapalismy i mnóstwo ludzi łapało równierz. Tylko Niantic kompletnie rozwalił temat gymów. W tej chwili to zarabiacze monet tylko. Jedziesz na wieś i tam na gymach twoje poki posiedza parę dni. Przeważnie wracaja z nudów, a nie po walce

     4. Temat gymów został zdecydowanie poprawiony, a nie rozwalony. Kiedyś gymy podniesione na 10 poziom obsadzone kilkoma Blissy, czy innymi mocnymi pokami były trudne do ruszenia. Czasem ze względów ambicjonalnych zbijałem samodzielnie takie gymy, ale zabierało mi to 1:45 h, nie wspominając o niezbędnej liczbie eliksirów ;) To nie było fajne, bez sensu. Zbierało się monety za nicnierobienie, teraz musisz się przynajmniej przejść do tego gymu i obsadzić poka, żeby swoją dolę odebrać.
      A o „wracaniu z nudów” nic mi nie wiadomo, jakiś czas temu jeden mój pok siedział w gymie 24 dni i ani myślał wracać ;)

     5. Moge sie umówic z ludzmi na walki online. Breedowanie,m wymiana z innymi itd. Oczywiście na 3ds nie na game boy. Pokemon GO jest fajner, nie powiem, ale to tylko prosta gra zrecznościowa, nie bedaca nawet w 10% tak skomplikowana jak seria na nintento. I uwierz. Niektóre pokemony trudniej złapać niż te z rajdów.

     6. Wierzę, to po prostu inna gra, wcale nie licytuję się która jest lepsza :)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama