Koronawirus powstrzymał grzyba – pokaz The Last of Us: Part 2 przesunięty

Tegoroczny PAX East w Bostonie miał przynieść miłośnikom gier komputerowych dwa ważne wydarzenia: premierowy pokaz The Last of Us: Part II oraz pierwszy gameplay z Baldur’s Gate 3. Jako, że Sony zdążyło poinformować, że podobnie jak w przypadku MWC, nigdzie się nie wybiera, ten pierwszy został odwołany.

Firmy dmuchają na zimne

Możliwe zagrożenie rozprzestrzenieniem się koronawirusa powoduje, że coraz więcej imprez związanych z elektroniką użytkową czy szeroko pojętą multimedialną rozrywką jest zakłócanych albo całkowicie odwoływanych. Mające rozpocząć się w przyszłym tygodniu targi MWC 2020 w Barcelonie zostały odwołane, na tegorocznym Intel Extreme Masters w Katowicach braknie… samego Intela, który nie wystawi swojego stanowiska na IEM Expo, a nie wspominam już o szeregu pomniejszych wydarzeń organizowanych przez producentów, anulowanych bądź zastąpionych transmisjami internetowymi. Podobny los spotkał amerykański PAX East za sprawą Sony, które w mediach społecznościowych platformy PlayStation opublikowało komunikat następującej treści:

Link zamieszczony we wpisie prowadzi do zaktualizowanego komunikatu o planach Sony dotyczących PAX East. Rzeczona aktualizacja to niestety całkowita rezygnacja udziału Sony w imprezie. Wskutek zaistniałej sytuacji Sony Interactive Entertainment podało nową datę premierowego pokazu: 29 maja 2020 r.

The Last of Us: Part II – oczekiwany następca wybitnej produkcji

Premiera The Last of Us: Part II będzie jednym z najważniejszych wydarzeń w branży gamingowej w 2020 roku. Niestety, przyjdzie nam na nie jeszcze trochę poczekać. Niestety, ponieważ twórcy konsekwentnie rozpalali wyobraźnię i oczekiwania graczy co do nowej produkcji. To jedna z tych gier, w których tytuł mówi sam za siebie.

Warto przypomnieć, że zaprezentowane niemal siedem lat temu The Last of Us okazało się jedną z najlepszych gier, jaka została wydana na konsolę PlayStation 3, stając się absolutnym must have wszystkich posiadaczy trzeciej generacji konsoli produkcji Sony. Atmosferę oczekiwania na następcę tego tytułu nakręcały filmy z gry publikowane przez autorów, takie jak ten:

Cóż, wygląda na to, że wszyscy zainteresowani będą musieli, na tę chwilę, uzbroić się w cierpliwość i obejść się smakiem do końca maja. Jedno jest pewne, na The Last of Us: Part II z pewnością warto poczekać. Warto również zapoznać się z naszą listą najbardziej oczekiwanych premier w 2020 roku:

Najbardziej oczekiwane gry 2020 roku

Źródło: Sony