Pojawiła się szczątkowa specyfikacja następcy Huawei MateBook

Niektórzy spodziewali się, że zobaczymy nowe MateBooki na targach Mobile World Congress 2017 w Barcelonie. To byłoby dość logiczne, biorąc pod uwagę, że pierwsza hybryda od Huawei została zaprezentowana właśnie podczas tej imprezy w 2016 roku. Jednak w przypadku hybryd producenci rzadko trzymają się tak ścisłego kalendarza wydawniczego, stąd niewielkie porcje informacji o następcy MateBooka docierają do nas rzadko i w niewielkich ilościach.

Do tej pory dochodziły nas słuchy o dwóch nowych MateBookach. Mają podobno pojawić się jeszcze w tym kwartale. Jeśli tak, to znaczy, że niedużo nas dzieli od zobaczenia hybryd Huawei – wszak mamy już kwiecień. Jedna z nich ma mieć ekran o przekątnej 13,3 cali a druga 15,6 cali. W sieci pojawiły się właśnie wyniki z Geekbench, które mówią nam co nieco o większej wersji MateBooka.

Z tego, co można wyczytać z danych Geekbench, 15-calowy MateBook nosi nazwę kodową „Pascal”. Wyposażono go w dwurdzeniowy procesor Intel Core i5-7200U (2,71 GHz) i 8 GB RAM, którymi zarządza Windows 10. I to właściwie wszystko. O specyfikacji mniejszej wersji na razie nic nie wiadomo.

Trudno określić, jak Huawei podejdzie do tematu tych dwóch hybryd. Czy będą one sprzedawane jako MateBooki 2? A może dołączą tylko do zeszłorocznego MateBooka jako jego większe warianty? Nie wiadomo. Możliwe, że Chińczycy zaskoczą i jeszcze przed końcem miesiąca zaprezentują te urządzenia na jakiejś szybko zorganizowanej konferencji lub po prostu znienacka pojawią się one na stronie Huawei. Na pewno będziemy monitorować sytuację.

 

źródło: @rquandt, Geekbench

zdjęcie tytułowe pochodzi z recenzji Huawei MateBook