Podsumowanie niedzieli: Pixele 3 ze wsparciem HDR dla Netflixa, zdjęcie OnePlus 7, aktualizacje Asusa oraz Siri, która… ratuje życie

Dzisiejsze podsumowanie dnia tematycznie można uznać za dość szerokie. Na szczęście dla miłośników branży, jest ono wolne od różnego rodzaju wpadek czy rażących błędów producentów. Wręcz przeciwnie, mamy tu całkiem sporo pozytywnych akcentów, które powinniście docenić.

Pixel 3 i Pixel 3 XL ze wsparciem trybu HDR w Netflixie

Trzecia generacja Pixeli z pewnych względów – na czele których wymieniłbym horrendalnie wysokie ceny – nie cieszy się w Polsce zbyt dużym zainteresowaniem. A szkoda, bowiem po pewnych chorobach wieku dziecięcego okazało się, że są to naprawdę udane konstrukcje, które wiele osób sobie bardzo chwali. Zresztą, #teamPixel w Polsce powoli się rozrasta. Niedawno dołączył do niego mój redakcyjny kolega, Bartek Dul ;)

Reklama

Pewnego rodzaju ciekawostką jest to, że źródłem informacji jest redaktor serwisu AndroidPolicea nie Netflix, na którego stronie na próżno szukać uaktualnionej listy. Można jednak założyć, że skoro telefon redaktora otrzymał już aktualizację, to oficjalne dodanie jej na stronach twórcy aplikacji jest tylko kwestią czasu. Jeśli więc jesteście posiadaczami Pixela 3 lub 3 XL, sprawdźcie za jakiś czas, czy aby wsparcie trybu HDR w Netflix nie jest już dla Was dostępna z poziomu samej aplikacji.

ASUS Rog Phone blisko Androida Pie

Urządzenie od Asusa to jeden z niewielu reprezentantów smartfonów gamingowych. Urządzenie ma wielu zwolenników, którzy doceniają jego potencjał oraz topową specyfikację techniczną. Jeśli ktoś mógłby na coś narzekać, to wydaje się, że na dość wysokim miejscu plasowałby się brak świeżutkiego Androida Pie. Na szczęście, zdaniem serwisu SparrowNews, ten jest już w drodze.

Fot za: SparrowNews

Kilka dni temu w serwisie GeekBench pojawiły się wyniki benchmarku tego urządzenia, a ciekawostką, która umiejętnie przykuła uwagę wielu osób, jest obecność na pokładzie Androida Pie. Można więc spodziewać się, że aktualizacja powinna ukazać się już niebawem, choć oficjalny termin jej wydania jest wciąż owiany tajemnicą. Mimo wszystko, Asus jest już chyba bliżej niż dalej.

Recenzja ASUSa ROG Phone – prawdziwa bestia nie tylko dla graczy

Wyciekła wizualizacja OnePlus 7?

OnePlus 7 powinien pojawić się już w pierwszej połowie tego roku. Po ciepłym przyjęciu odświeżonego OP6T można było spodziewać się tego, że firma jeszcze bardziej nabierze wiatru w żagle. Użytkownicy w dużej mierze wybaczyli nawet usunięcie portu słuchawkowego, bowiem „łezka”, która pojawiła się w miejsce notcha wreszcie zaczęła jakoś sensownie wyglądać.

Zgodnie z informacjami, które na Twitterze udostępnił Ben Geskin, w tym roku producent pójdzie o krok dalej. Smartfon z siódemką w nazwie ma bowiem całkowicie wycofać się z łezki, dziurki w ekranie czy tego typu wynalazków, w zamian oferując nam… slider. No i – co by nie mówić – wizualizacja robi naprawdę dobre wrażenie. Szkoda tylko, że Geskin nie dotarł do specyfikacji technicznej. Można jednak w ciemno założyć, że na kolejne przecieki związane z nowym OnePlusem nie będziemy czekać zbyt długo.

Siri ratuje życie

Akcja działa się w Stanach Zjednoczonych, na pustyni Nevada. Właśnie po pustyni jeździł swoim jeepem Nate Felix, kiedy doszło do wypadku, na skutek którego Felix został w 80% sparaliżowany. Akcja działa się 7 grudnia, więc temperatura spadała z każdą kolejną godziną. Sparaliżowanemu mężczyźnie towarzyszył pies, który leżał obok niego, dzięki czemu udawało się choćby odrobinę ogrzać ciało.

Fot: Apple

Po jakimś czasie Amerykanin zrozumiał, że w takim stanie może nie przetrwać zbyt długo. Niestety, jak to na pustyni w nocy bywa, w promieniu wielu kilometrów nie było nikogo, kto mógłby go usłyszeć. Nikogo z wyjątkiem Siri. Polecił więc wirtualnej asystentce, aby ta skontaktowała się ze służbami ratunkowymi. Błyskotliwy plan powiódł się, dzięki czemu Nate Felix opowiedział o wszystkim w telewizji News3 LV.

źródła: AndroidPolice, SparrowNews, Ben Geskin na Twitterze, News3 LV przez PhoneArena