Podcast: hehTech#61 – Krzywe smartfony

Powered by Tabletowo

Dzisiejszy odcinek będzie bardzo pogadankowy. Pierwszym tematem będą zakrzywione smartfony, które wydają się być najbliższym nadchodzącym trendem na rynku. Drugim tematem będą luźne przemyślenia na temat przesycenia informacjami i potencjalnymi zagrożeniami jakie moim zdaniem mogą ze sobą nieść. Oprócz tego oczywiście mała dawka off-topu ;)

Reklama

Spis treści:

 • 1:35 – Zakrzywione smartfony
 • 26:10 – Przesyt informacji

Jeśli macie jakieś ciekawe propozycje tematów bądź pytania, dajcie znać w komentarzach – wybrane postaramy się uwzględnić w kolejnych odcinkach.

Reklama

Tego odcinka możecie posłuchać w serwisie Lecton, a oprócz tego oczywiście również bezpośrednio na SoundCloud, gdzie znajdziecie także wszystkie archiwalne odcinki. HehTech znajdziecie też w podcastach Apple; możecie go też dodać do swojej ulubionej aplikacji przy użyciu linku do RSS. Oprócz tego, hehTecha możecie śledzić na portalach społecznościowych – Facebooku Twitterze.

Do usłyszenia!

     1. Mógłbyś doprecyzować? Na SC odcinek, rzeczywiście, się nie pojawił, ale w aplikacjach powinien być

     2. A to już sprawdzam aplikacje… Na SC tylko szukałem. Dzięki.

 1. To ja polemika.
  Smarfony.
  Że są dalej za cienkie? Że mają dobry kształt?
  No się zupełnie nie zgadzam. Mam duże ręce (strzelam w ciemno, że większe niż Wy), dla mnie telefon (przykład LG V30) jest nieporęczny – trzyma się go mało wygodnie (bo cienki, drobny) do tego proporcje…
  Skąd to dążenie do wydłużania telefonów, przy tej samej przekątnej zmniejsza się powierzchnia ekranu. To amerykańscy naukowcy wymyślili? Telefon może by się wygodnie obsługiwało jednym palcem gdyby wszelkie belki (adresy, wstecze) były na dole a nie na górze. A tak…

  Co do składanych to już zupełnie za Wami nie nadążyłem.
  Łykam na dzieńdobry telefon, który się składa „wpół” i nie przeszkadza w kieszeni. Poważnie, 2 (nawet 3) razy większa grubość nie jest tutaj problemem (wystarczy porównać do grubości portfela…).
  Że jesteśmy przyzwyczajeni do kształtu? No pewnie w serduszko było by specyficznie, dla mnie nie ma znaczenia czy złożony by był kwadratem czy prostokątem, po rozłożeniu i tak będzie coś ala to co jest teraz. Dodatkowo przy złożeniu ekran do podstawowych rzeczy i jest git, rozkładać trzeba tylko czasami.

  A poza tym fajnie, że wróciliście.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama