Podcast: hehTech#42 – Kebab z efektem bokeh

Powered by Tabletowo

W ostatnim czasie można było usłyszeć o wielkim krachu na rynku kryptowalut. Z racji tego, że Paweł wręcz uwielbia ten temat, a ja jestem doradcą finansowym za 5 zł, to nie mogliśmy nie wspomnieć o cyber-pieniądzach. Na tym jednak kącik walutowy się nie skończy, ponieważ dalej będziemy obracać się w temacie pieniędzy, tym razem tych zbieranych przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. A z racji tego, że obaj jesteśmy gentlemanami, to bardziej niż na kwotach, skupimy się na temacie budowania dobrego PR-u firm przez ich udział w akcjach charytatywnych na przykładzie mBanku.

Kolejno po tym Paweł opowie trochę o swoich nowych słuchawkach Beyerdynamic Byron BT (spojler: ma takie samo zdanie co Damian Pracz) oraz rozpocznie temat recenzji sponsorowanych, o których coraz częściej się słyszy, zarówno na portalach i YouTubie (o tym drugim porozmawiamy jeszcze nieco później). Następnie wkroczę ja i opowiem o moich wrażeniach z krótkich oględzin Samsunga Galaxy A8, którego możemy już oficjalnie kupić. A skoro mowa o oficjalnych zakupach w Polsce to w sklepach pojawił się Pixel 2 i 2 Xl (Morele i x-kom).

Później na łamach podcastu pojawi się kolejny odcinek telenoweli pod tytułem „Apple vs. użytkownicy”, gdzie dowiemy się, iż amerykański producent pozwoli jednak właścicielom swoich urządzeń wyłączyć oszczędzanie baterii kosztem wydajności.

Następnie zrobi się futurystycznie, gdyż Paweł opowie nam o egzoszkielecie, dzięki któremu będziemy mogli usiąść kiedy tylko będziemy mieli na to ochotę. Ja natomiast opowiem o dronie zbudowanym z wanny i 6 dronów (i niech nie zmyli Was to, że tak naprawdę to nie drony a po prostu silniki i jest ich jednak 6 ;)), którym właściciel poleciał po kanapki (na nagraniu mogłem powiedzieć że po piwo, aczkolwiek jest to nieważne ;)). Paweł wysnuje wymarzoną teorię o dronach jako kurierach (ja oczywiście będę pesymistą) i po raz kolejny opowie o swoich przygodach z kurierami.

Będzie też trochę o Blue Monday i naszych postanowieniach noworocznych oraz najdroższym smartwatchu na świecie od Tag Huera, na którego nie każdy z nas będzie mógł sobie pozwolić. Podobnie również będzie w przypadku Note’ów 8 w wersji olimpijskiej, jakimi Samsung obdarzy wszystkich sportowców uczestniczących w tym wydarzeniu.

Odcinek zakończymy wcześniej wspomnianym sponsoringiem na YouTube i kącikiem crowdfundingowym, w którym tym razem znalazł się Dusk – zegar zmieniający kolor w zależności od pory dnia i FITT360 – kamerę 360 którą możemy założyć na szyję.

 

Spis treści:

  • 0:25– Bitcoin
  • 3:46 – WOŚP
  • 10:21 – Beyerdynamic Byron BT
  • 13:26 – Galaxy A8
  • 21:29 – Pixel 2 XL
  • 26:36 – Apple
  • 29:53 – Egzokrzesło
  • 44:27 – Tag Heuer
  • 49:41 – Olimpijski Note 8 i Sponsoring na YT
  • 58:58 – Kącik crowdfundingowy

 

Mamy nadzieję, że Wam się spodoba!

Jeśli macie jakieś ciekawe propozycje tematów bądź pytania, dajcie znać w komentarzach – wybrane postaramy się uwzględnić w kolejnych odcinkach.

Do usłyszenia!