Podcast: hehTech#38 – Zhakowali mi liczniki | Tabletowo.pl

Podcast: hehTech#38 – Zhakowali mi liczniki

Powered by Tabletowo

iTunesRSS
Dołącz do dyskusji 0

Dzisiejszy odcinek rozpocznie się lekko śpiewnie, gdyż Paweł zaprezentuje swoją wersję piosenki „Gdzie się podziały tamte prywatki”. Również lekko śpiewnie się z Wami przywitamy, zrobi się szczyptę świątecznie (ale tylko szczyptę, dosłownie szczypteńkę), po czym rozpoczniemy z pierwszym tematem, jakim jest sklep BestCena, który – przynajmniej mnie – wydaje się lekko podejrzany.

Na tym temat pieniędzy i zakupów jeszcze się nie zakończy, ponieważ nawiążemy jeszcze przy okazji do wielkiego krachu na rynku kryptowalut, bo w końcu ostatnio odcinek bez kryptowalut to odcinek stracony. Następnie przejdziemy do tematów bardziej technologicznych, a to za sprawą Samsunga, który postanowił zaprezentować modele A8 i A8+. Wymienimy się naszymi wrażeniami i oczekiwaniami wobec nowych średniaków, poprzedzając to lekkim narzekaniem na rosnące ceny mobilnych urządzeń.

Porozmawiamy sobie również o edycjach specjalnych urządzeń mobilnych, nawiązujących do popkultury, takich jak np. zaprezentowany ostatnio OnePlus 5T w edycji Star Wars czy również Star Warsowy Renault Zoe. Przy okazji będzie też trochę o zjawisku, które nazywam „retro pułapką”, związanym z prezentowaniem coraz większej ilości remasterów gier czy wskrzeszaniu starych modeli, takich jak np. Nokia E71.

Kolejno po tym zrobi się trochę niebezpiecznie, ponieważ ostatnie doniesienia informują nas, iż hackerzy wzięli się łamanie zabezpieczeń urządzeń pozwalających odczytać stan naszych liczników wody, gazu czy prądu na odległość. Na sam koniec zostawiliśmy sobie firmę ConversionLab i jej działalność, dzięki której możemy dostawać maile od stron, które przed chwilą odwiedziliśmy, bez podawania im jakichkolwiek danych.

Spis treści;

  • 0:54 – Lekko świątecznie, BestCena
  • 7:58 – Kryptowaluty
  • 11:35 – Galaxy A8/A8+
  • 24:13 – Specjalne edycje smartofnów
  • 34:55 – Nokia E71, remastery
  • 44:49 – Liczniki
  • 57:41 – ConvertionLabs

Jednocześnie trzydziesty ósmy odcinek jest ostatnim opublikowanym w tym roku. Z tej okazji chcieliśmy Wam podziękować za wspólnie spędzony z nami czas, wszystkie miłe (jak i te konstruktywnie krytykujące) komentarze oraz złożyć najserdeczniejsze życzenia na nadchodzący 2018 rok! Oby okazał się on pełen sukcesów na tle zarówno zawodowym, jak i prywatnym. Mamy również nadzieję, że ten oraz wszystkie następne odcinki będą Wam się podobać!

Do usłyszenia i do siego roku! :)

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - mega okazje!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona