Kto w ogóle rejestruje karty SIM na Poczcie? Okazuje się, że w ubiegłym roku zrobiło to 300 tysięcy osób

Od 2016 roku istnieje obowiązek rejestracji numerów pre-paid podczas zakupu startera z kartą SIM u operatorów lub w innych punktach handlowo-usługowych. Poczta Polska każdego miesiąca rejestruje tysiące takich numerów.

Reklama

Ponad 300 tysięcy rejestracji kart SIM na Poczcie

Poczta Polska podzieliła się statystyką dotyczącą rejestracji numerów pre-paid za cały ubiegły rok. Wydawałoby się, że tylko nieliczni korzystają z takiej możliwości przy okazji odbierania zaawizowanego listu lub podczas nadawania paczki, ale okazuje się, że decyduje się na to całkiem niemała grupa ludzi.

W roku 2020, klienci firm telekomunikacyjnych, zarejestrowali blisko 325 tysięcy przedpłaconych kart SIM. Można było to zrobić w jednej z 4700 placówek pocztowych lub bezpośrednio u listonoszy wyposażonych w tablety. Średnio dało to wynik jakichś 27 tysięcy rejestracji miesięcznie.

Obecnie z usług Poczty Polskiej w tym zakresie korzystają sieci: Orange, Play, Plus, T-Mobile, Virgin, wRodzinie oraz LycaMobile. Najwięcej rejestracji w taki sposób dokonywano dla kart Play, Plusa i Orange.

Dzięki dużej liczbie placówek pocztowych jesteśmy dostępni w każdym zakątku kraju, zarówno w miastach jak i na wsiach. Dzięki bliskości naszych placówek klienci mają łatwy i szybki dostęp do szerokiej gamy usług, nie tylko pocztowych, ale także bankowych, ubezpieczeniowych, a nawet telekomunikacyjnych. Poczta Polska to jedyna firma na rodzimym rynku z tak szerokim zasięgiem. Rosnące zainteresowanie klientów naszą różnorodną ofertą pokazuje, że placówka pocztowa to dobre i wygodne miejsce dla załatwiania wielu codziennych spraw, w tym tak potrzebnych jak łączność z innymi ludźmi dzięki kartom SIM.Justyna Siwek, rzecznik prasowy Poczty Polskiej

Na szerokiej dostępności placówek Poczty Polskiej zyskują właściciele sieci komórkowych, ponieważ klienci mają do nich łatwiejszy dostęp niż do punktów sprzedaży i salonów operatorskich.

Operatorzy kuszą nowych użytkowników darmowymi pakietami internetu (tutaj przypomnienie, że wciąż można odebrać bezpłatne 10 GB od Orange i nju mobile) oraz nowymi ofertami, umożliwiającymi łączenie się z sieciami 5G – rzecz jasna w wybranych lokalizacjach.