Poco F1 Lite, czyli lżejsza wersja Pocophone F1, już w przygotowaniu

Pocophone F1 znany jest osobom poszukującym smartfona o wydajnych podzespołach, ale zachowującego rozsądną cenę. Ubiegłoroczny debiut firmy Poco, zrodzonej z Xiaomi, spotkał się z dobrym przyjęciem. Wobec tego producent myśli już, jak podtrzymać pomyślną passę, i pracuje nad urządzeniem ze średniej półki.

Poco F1 Lite, bo tak ma nazywać się urządzenie, będzie prawdopodobnie pracować na ośmiordzeniowym procesorze Qualcomm Snapdragon 660 (1.6 GHz). Nie będzie to więc król benchmarków, o czym od razu się przekonujemy. Wersja z 4 GB pamięci RAM została bowiem przetestowana przez oprogramowanie Geekbench. 

Reklama

Sprzęt działał na Androidzie Pie i uzyskał odpowiednio 1341 i 4830 punktów w testach pojedynczych oraz wielu rdzeni. Nieszczęśliwie, baza danych Geekbench nie zdradza nic więcej – nieznana jest nam choćby wielkość zainstalowanej pamięci wewnętrznej czy jakiekolwiek inne parametry testowanego sprzętu, jak choćby przekątna ekranu.

W zapisach benchmarku znalazł się także inny smartfon o kryptonimie „Uranus”. Testowano go na tym samym procesorze, i uzyskał on nieco niższe wyniki. Wielu jest zdania, że to była to po prostu inna wersja Poco F1 Lite.

Jest spora szansa na to, że w nadchodzących tygodniach dowiemy się czegoś więcej na temat średniopółkowca Poco. Należałoby się spodziewać, że skoro Pocophone F1 był smartfonem flagowym, sprzedawanym w cenie urządzenia ze średniej półki, to Poco F1 Lite może być sprzętem dyskwalifikującym cenowo inne, równe mu wydajnością telefony.

Zresztą, agresywna polityka cenowa firmy-córki Xiaomi będzie chyba nawet czymś pożądanym. Po tym, jakie ceny zobaczyliśmy wczoraj za Mi 9 w Polsce, trudno wyobrazić sobie inny scenariusz.

[AKTUALIZACJA]

Informacja o Poco F1 Lite najpewniej była fejkiem. Poco nie potwierdziło prac nad takim smartfonem, wobec czego plotkę o F1 Lite musimy uznać za nieprawdziwą.

Xiaomi podało ceny flagowego Mi 9 w Polsce. Też będziecie zbierać szczęki z podłogi, gdy je zobaczycie!

źródło: Geekbench przez GSMarena
Na zdjęciu głównym: Pocophone F1