youtube

Pobieranie wideo z YouTube Premium w jakości 1080p już jest testowane

Subskrypcja dostępnego już w Polsce YouTube Premium to kilka korzyści, między innymi oglądanie filmów bez reklam, odtwarzanie w tle i możliwość pobierania zawartości na urządzenia. Niestety, dotąd jakość pobieranych materiałów ograniczona była do 720p, nawet jeśli oryginalny film dostępny był do oglądania w wyższej rozdzielczości. Wygląda na to, że YouTube znosi ten limit.

Możliwość pobierania filmu w YouTube Premium pojawiła się na samym początku w Indiach, na smartfonach z iOS. Nie ma żadnego schematu, na podstawie którego można by orzec, czy firma wdraża tę możliwość dla wszystkich subskrybentów, czy też na razie testuje taką opcję w wybranych regionach.

(fot. Android Police)

Później podobne informacje popłynęły od użytkowników YouTube Premium na Androidzie. Poniżej możemy zobaczyć, jak nowa opcja wygląda na smartfonie Google Pixel 2 (po lewej) oraz Samsungu Galaxy Note 9 (po prawej).

Przynajmniej jeśli chodzi o testy tej funkcji, to Google wydaje się być fair, i udostępnia je zarówno właścicielom iPhone’ów i smartfonów z Androidem.

YouTube Music i YouTube Premium wreszcie w Polsce! Oto najważniejsze informacje

źródło: Android Police