Po obejrzeniu filmu prezentującego Asusa Tablet 600 w akcji, chcę go (wideo) | Tabletowo.pl

Po obejrzeniu filmu prezentującego Asusa Tablet 600 w akcji, chcę go (wideo)

Dołącz do dyskusji 0

Nigdy nie sądziłem, że to powiem, ale chcę tablet z Windows 8. Nie jakąś grubą dachówkę z 18-calowym ekranem, a hybrydę Asusa o nazwie Tablet 600. Tuż po jego prezentacji miałem mieszane uczucia, ale wszelkie wątpliwości rozwiał film opublikowany przez serwis The Verge. Przedstawia on system Windows 8 RT, który płynnie działa na 10-calowym wyświetlaczu, czterordzeniowym procesorze Nvidia Tegra 3 i 2GB pamięci operacyjnej RAM.  Dorzućmy do tego niezwykle cienką, hybrydową konstrukcję, a otrzymamy urządzenie idealne.

Windows 8 RT wyposażono we wsparcie dla prawdziwej wielozadaniowości, której nie ogranicza rozmiar ekranu. System pozwala na uruchomienie aplikacji w tle, błyskawiczne przełączenie się pomiędzy nimi, a nawet wyświetlanie dwóch jednocześnie – np. strumienia wpisów z Twittera i odtwarzacza wideo. Co ciekawe, przeglądarka Internet Explorer jest kompatybilna ze standardem Flash i umożliwia wyświetlanie pełnej zawartości stron internetowych. Reprezentant Nvidii, z którym rozmawiał dziennikarz portalu The Verge, stwierdził, że urządzenia pokroju Tablet 600 mogą pochwalić się lepszymi osiągami niż te działające w oparciu o procesory Intel Atom x86.

Jak napisałem we wstępie, chcę Asusa Tablet 600 i, jeśli jego cena będzie atrakcyjna, najprawdopodobniej go kupię. Jego specyfikacja jest naprawdę dobra, wygląd atrakcyjny, a ja wierzę, że platforma Windows 8 RT szybko się rozwinie i zachęci programistów do tworzenia dlań aplikacji. Jeżeli jesteście ciekawi szczegółów technicznych hybrydy Asusa, oto one. Tablet 600 może pochwalić się 10,1-calowym ekran dotykowym IPS o rozdzielczości 1366 x 768 pikseli, czterordzeniowym procesorem Nvidia Tegra 3, 2GB pamięci operacyjnej RAM, 32GB pamięci wewnętrznej, modułami Wi-Fi i Bluetooth 4.0, wsparciem dla technologii zbliżeniowej NFC, aparatem cyfrowym 8 Mpix z pojedynczą diodą doświetlającą LED, kamerą internetową 2 Mpix oraz standardowym zestawem czujników.

via The Verge

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona