PNY XLR8 GAMING MAKO DDR5 RGB
źródło: wccftech

PNY prezentuje szeroki wachlarz szybkich modułów pamięci XLR8 DDR5

PNY ogłosiło premierę swoich najnowszych modułów pamięci operacyjnej piątej generacji. Chodzi o dwie serie – Gaming MAKO oraz Performance, które różnią się od siebie designem, budową, a co najważniejsze specyfikacją oraz możliwościami.

Reklama

XLR8 GAMING MAKO – najbardziej zaawansowane moduły PNY

PNY XLR8 GAMING MAKO to całkowicie nowa seria pamięci operacyjnych amerykańskiego giganta technologicznego. Moduły te są stworzone z myślą przede wszystkim o graczach (co sugeruje sama nazwa), ale także mniej wymagających overclockerach.

PNY XLR8 GAMING MAKO DDR5 oc
źródło: wccftech

Jeśli chodzi o budowę, warto dodać, że są to niskoprofilowe moduły o dość stonowanym designie. Aluminiowy radiator należy raczej do tych prostszych, bowiem w podstawowej wersji (bez RGB) nie wyróżnia się agresywnymi, futurystycznymi kształtami – na samym radiatorze jest widoczne jedynie logo marki, ukośne pasy oraz napis „gaming”.

Trochę inaczej jest w przypadku modułów GAMING MAKO RGB DDR5, bowiem mamy do czynienia z nieco wyższymi kośćmi, a to ze względu na efektowny pasek podświetlenia RGB, który jest widoczny na niemal całej długości pamięci.

PNY XLR8 GAMING MAKO DDR5 RGB
źródło: wccftech

Kwestia specyfikacji także w tym przypadku jest bardzo zadowalająca. Moduły PNY XLR8 GAMING MAKO (RGB) DDR5 cechują się pracą z częstotliwością 5600 MHz (MT/s) przy opóźnieniach CL36 i napięciu 1,25 V. Pamięci naturalnie wspierają profil Intel XMP 3.0.

PNY XLR8 GAMING MAKO DDR5 MOBO
źródło: wccftech

Co więcej, kości można ręcznie podkręcić aż do zegara 6400 MHz. Są kompatybilne z płytami głównymi producentów takich jak ASUS, ASRock, MSI oraz GIGABYTE. Moduły będą sprzedawane w zestawach 32 GB (2×16 GB).

PNY Performance DDR5-4800 – nieco bardziej budżetowe rozwiązanie

Amerykański producent sprzętu komputerowego poza swoją gamingową serią XLR8 ma też nieco tańsze, bardziej budżetowe propozycje. Jedną z nich są moduły PNY Performance DDR5, które są pozbawione dodatkowego, aluminiowego radiatora.

PNY Performance DDR5
źródło: wccftech

Są to najbardziej podstawowe kości piątej generacji, bowiem cechują się częstotliwością 4800 MHz (MT/s) przy opóźnieniach CL40 i napięciu 1,1 V. Moduły są zatem propozycją typu plug & play. Pamięci będą sprzedawane w pojedynczym zestawie 16 GB.