Plus zaczyna sprzedawać telefony na raty 0% bez abonamentu, ale za pierwszego SMS-a zapłacimy 10 zł

Od teraz również w Plusie kupimy telefony na raty 0%, bez kosztów abonamentu, i to bez względu na to, czy mamy już podpisaną umowę z operatorem, czy też nie. Ciekawy jest za to system rozliczania nabywcy z minut i SMS-ów.

Plus kieruje swoją ofertę do klientów chcących nabyć smartfony bez dodatkowych opłat za raty. Może to być przydatne, gdy chcemy dokupić urządzenie dla kogoś z rodziny lub sobie, jeśli na przykład korzystamy z oferty „Tylko SIM” lub Plusa na Kartę.

Reklama

Klient Plusa dostanie telefon wraz z kartą SIM, z której może korzystać lub nie. Jeśli z niej nie skorzysta, nie zapłaci nic. Jeśli jednak zdecyduje się jej użyć, to opłaty zostaną naliczone według następującego schematu:

  • 10 zł za wykonane połączenie (pozostałe połączenia do końca cyklu bezpłatne)
  • 10 zł za wysłanego SMS (pozostałe SMS-y do końca cyklu bezpłatne)
  • 10 zł za transmisję danych, maksymalnie 2 GB Internetu (lejek 32 kb/s)
  • 0,23 zł za każdego wysłanego MMS-a

W promocji nie ma usług roamingu i połączeń międzynarodowych, a oferta nie uprawnia do udziału w Programie smartDOM i przyznawanych w nim rabatów oraz benefitów.

Opcjonalnie można też wykupić usługę Serwisu Urządzenia, która za 10 zł miesięcznie umożliwia naprawę telefonu w przypadku jego uszkodzenia.

Jeśli ceny w sklepie Plusa będą sensowne, warto będzie przyjrzeć się ofercie operatora. Trzeba będzie tylko pamiętać, żeby dołączoną kartę SIM wrzucić gdzieś na dno szuflady, jeśli nie będziemy planować z niej korzystać.

źródło: materiały prasowe