fot. Pixabay

A jednak: Plus zacznie doliczać dodatkowe opłaty w roamingu w UE także użytkownikom ofert na kartę

Kiedy Plus poinformował, że od 25 maja 2018 roku zacznie naliczać dodatkowe opłaty za usługi świadczone w roamingu w Unii Europejskiej, nie kryłem swojego zdziwienia, iż miały one dotyczyć jedynie klientów, posiadających abonament lub MIX w sieci Plus i Plush (nowych oraz przedłużających umowę). Właśnie okazuje się jednak, że użytkownicy ofert „na kartę” także zostaną obciążeni takimi samymi.

„Takimi samymi”, bowiem opłaty są w ich przypadku identyczne, jak u klientów, posiadających abonament oraz MIX, i wynoszą: 7 groszy za minutę wykonanego połączenia głosowego, 5 groszy za minutę odebranego połączenia głosowego i 4,66 złotych za każdy jeden gigabajt transmisji danych. Powyższe dopłaty będą naliczane jednak dopiero od 29 czerwca 2018 roku.

Plus dodatkowo przewidział kilka udogodnień dla swoich klientów. Otóż ci, którzy mają wykupione nielimitowane rozmowy w kraju, w roamingu w Unii Europejskiej otrzymają pakiet 100 minut na połączenia wychodzące i przychodzące (wymienne w stosunku 1:1). Żeby tego było mało, użytkownicy, posiadający pakiety na krajową transmisję danych z tzw. lejkiem i z okresem ważności 30 dni, dostaną 0,5 GB internetu do wykorzystania w roamingu w Unii Europejskiej. Jeśli jednak w ich przypadku pakiet krajowy jest mniejszy niż wspomniane 0,5 GB, wtedy będą mieli do dyspozycji za granicą tyle samo transferu, co w kraju.

Powyższe, nowe zasady zaczną obowiązywać – jak już wspomniałem – dopiero od 29 czerwca 2018 roku i będą dotyczyć użytkowników Plus na Kartę, Plus Internet na Kartę oraz Plush Na Kartę.

Źródło: Plus przez GSMOnline