Abonenci Plusa i Cyfrowego Polsatu pobierają na potęgę – są w europejskiej czołówce

Zgodnie z raportem Tefficient, dotyczącym światowego rynku Internetu mobilnego w 2018 roku, klienci Plusa i Cyfrowego Polsatu zajmują trzecie miejsce w Europie pod względem ilości danych przesyłanych w sieci.

W całym 2018 roku Polacy korzystający z usług tych operatorów, przesłali aż 956 petabajtów danych. Co ciekawe, ranking Tefficient nie uwzględnia ruchu generowanego w sieci Plusa i Cyfrowego Polsatu przez operatorów wirtualnych. Gdyby doliczyć do tego liczby odpowiadające za przesył informacji w MVNO działających wewnątrz struktur Plusa, to łączny wynik przekroczyłby 1 eksabajt danych. Wtedy Zieloni oraz Cyfrowy Polsat mogliby poszczycić się pierwszym miejscem w Europie, jeśli chodzi o pobierane dane.

Spośród operatorów telekomunikacyjnych działających na terenie Polski, następną siecią wykazującą duże zużycie danych przez abonentów, znalazł się Play, choć do Plusa brakowało mu aż 100 PB. Ilustruje to fakt, że choć w rankingach prędkości mobilnego internetu Zieloni często ustępują miejsca innym sieciom, to ich usługi są w naszym kraju powszechnie wykorzystywane.

Inną statystyką jest średnie, comiesięczne zużycie danych mobilnych na jedną kartę SIM w 2018 roku. W badaniu wzięto pod uwagę wyniki 90 operatorów z całego świata. W tym wypadku dominują Finowie, zaś wysokość średniego użycia na użytkownika w Plusie i Cyfrowym Polsacie uplasowało GCP na 6. miejscu w Europie. Play znalazł się nieco niżej, na 9. miejscu.

Plus podkreśla, że „to nie same maksymalne osiągi i pierwsze miejsca w tzw. speedtestach są gwarantem sukcesu, lecz zapewnienie internautom bezproblemowego i stabilnego dostępu do sieci”. Trudno się z tym nie zgodzić. Z badania Tefficient łatwo też wyczytać, że tendencje dotyczące pobierania treści nie zmieniły się zbytnio w ostatnim roku – wystarczy spojrzeć na wykresy dotyczące roku 2017. Nadal pobieramy dużo danych, przy czym z roku na rok – coraz więcej.

 

źródło: Tefficient, Plus
zdjęcie tytułowe: ctrl.blog