fot. Pixabay

Plus obniża stawki dodatkowych opłat za usługi roamingowe w Unii Europejskiej

Plus dość późno zdecydował się wprowadzić dodatkowe opłaty do usług, świadczonych poza granicami Polski na terenie Unii Europejskiej – zrobił to dopiero pod koniec maja 2018 roku. Po zaledwie kilku miesiącach operator postanowił jednak je obniżyć, o czym właśnie poinformował.

Do tej pory dodatkowe opłaty, doliczane przez Plusa w roamingu na terenie Unii Europejskiej, wynosiły 7 groszy za minutę wykonanego połączenia głosowego, 5 groszy za minutę odebranego połączenia głosowego i 4,66 złotych za każdy gigabajt transmisji danych. Od dziś, tj. 10 października 2018 roku, zostały one obniżone do następujących poziomów:

Reklama
  • 3 grosze za minutę wykonanego połączenia głosowego (4 grosze mniej)
  • 3 grosze za minutę odebranego połączenia głosowego (2 grosze mniej)
  • 3,73 złotych za każdy gigabajt transmisji danych (93 grosze mniej)

Żadne dodatkowe opłaty nadal nie będą naliczane do wysłanych w roamingu w Unii Europejskiej SMS-ów i MMS-ów. Powyższe stawki dotyczą klientów, którzy od 25 maja 2018 roku zawarli umowę na usługi w ramach ofert Plus Abonament, Plus MIX, Plush ABO lub Plus dla Firm oraz użytkowników wszystkich ofert na kartę.

Warto jednak pamiętać, że w pierwszym przypadku dodatkowe opłaty naliczane są dopiero wtedy, kiedy w ciągu 30 ostatnich dni klient więcej przebywa poza granicami Polski na terenie Unii Europejskiej. W praktyce oznacza to, że nie zapłaci ww. kwot, jeśli wybierze się na krótki wyjazd, na przykład urlopowy.

Jeśli zaś chodzi o użytkowników ofert na kartę, to ci, którzy mają wykupioną ofertę z nielimitowanymi rozmowami w Polsce, otrzymają od operatora do wykorzystania 100 minut na połączenia odebrane i wykonane w roamingu w Unii Europejskiej (wymienne w stosunku 1:1). Oprócz tego, właściciele pakietów internetowych z tzw. lejkiem dostaną do dyspozycji paczkę 0,5 GB transferu. Dodatkowe opłaty będą pobierane dopiero po wykorzystaniu ww. pakietów.

Źródło: informacja prasowa