PlayStation Suite nie tylko dla tabletów Sony

PlayStation Suite nie tylko dla tabletów Sony 18

Podczas konferencji AsiaD, Kaz Hirai, prezes Sony Computer Entertainment, zapowiedział, że firma pracuje nad zapewnieniem dostępu do emulator gier PlayStation nie tylko produkowanym przez siebie tabletom Sony S i P, ale także urządzeniom innych marek.

To przełomowa decyzja, która jest dla nas kompletną niespodzianką; jedną z najbardziej interesujących i najczęściej rozpoznawalnych funkcji tabletów Sony S i P była integracja z usługą PlayStation Suite i możliwość emulacji leciwych, lecz bardzo dobrych gier PSX. Trudno powiedzieć, co skłoniło Sony do rezygnacji z ekskluzywności tego dodatku i udostępnienia go innym producentom. Możliwe, że przyczyną zmiany nastawienia są pieniądze lub bardziej ambitne, nieznane nam jeszcze plany snute przez japońskiego giganta rynku elektroniki użytkowej.

Warto dodać, że Sony pracuje nad uniwersalnym SDK, które umożliwi programistom tworzenie gier kompatybilnych z wieloma platformami: konsolami stacjonarnymi PlayStation 3, konsolami przenośnymi PS Vita, tabletami z systemem Android oraz wybranymi smartfonami Sony Ericsson. Wygląda na to, że era mobilnego grania dopiero się rozpoczyna.

via SlashGear