Nadchodząca konferencja PlayStation: nic o PS5, ale nie znaczy to, że będzie nudno

O PlayStation 5 wiemy już naprawdę dużo – tajemnicą nadal pozostaje tylko cena konsoli. Tej nie poznamy nawet na zbliżającej się konferencji State of Play, którą zaplanowano na 6 sierpnia. Nawet Sony szczerze przyznaje, że nie będzie na niej żadnych dużych zapowiedzi dotyczących PS5.

State of Play już 6 sierpnia

Jeśli jesteśmy fanami PlayStation i niemal nie możecie żyć bez informacji o nadchodzącej konsoli, to konferencja State of Play będzie będzie dla Was świętem, niezależnie od tego, co na niej pokaże Sony. Firma sama w oficjalnym komunikacie tłumaczy, że nie pojawi się na niej żadna duża zapowiedź dotycząca PlayStation 5. Skoro tak, to o czym ma w ogóle być ta prezentacja?

Podczas State of Play, uwaga widzów będzie koncentrować się wokół gier przeznaczonych na PlayStation 4 oraz PlayStation VR. Pojawią się też dodatkowe informacje na temat gier na PlayStation 5, ale nie przybiorą one charakteru nowych premier – dotyczyć będą tytułów, które już zostały zapowiedziane w czerwcu.

Gdyby chcieć jeszcze bardziej wniknąć w temat, to nadchodzące wydarzenie nie będzie dotyczyć też gier od PlayStation Studios – wszystkie informacje będą pochodzić od zewnętrznych studiów. Powinniśmy więc zobaczyć fragmenty rozgrywki z gier niezależnych, a nie tylko wstępne trailery.

W gruncie rzeczy, nadchodzące State of Play może być bardzo cenne dla tych, którzy zdecydowali zatrzymać jeszcze swoje PlayStation 4 przez jakiś czas i nie od razu biec do sklepów po ogłoszeniu PlayStation 5. Konferencja będzie miała więcej ogłoszeń dla nich niż dla pierwszych właścicieli PS5.

Transmisja na kanałach PlayStation na YouTube i Twitchu zacznie się o 22:00. Ma potrwać 40 minut.