PlayStation 5

Nie udało ci się kupić PlayStation 5? Firma ma dla nas ważny komunikat

Dosłownie dwa dni temu informowałem Was o słowach Jima Ryana (prezesa PlayStation) o świetnym starcie PS5. Według jego słów „sprzedano wszystkie egzemplarze PlayStation 5” co wcale nie oznacza, że wszyscy zainteresowani zdążyli nabyć swój egzemplarz konsoli. Ucieszy więc pewnie wielu z Was ostatni komunikat Sony.

Nowa dostawa PlayStation 5 jeszcze przed końcem tego roku

O błyskawicznym wyprzedaniu się PlayStation 5, krążą już w sieci od kilku dni memy. Konsola Sony cieszy się ogromnym zainteresowaniem graczy, co spowodowało praktycznie natychmiastowe wyprzedanie się wszystkich egzemplarzy z „pierwszego rzutu”. Gracze czekali więc na informacje od Sony, kiedy pojawią się kolejne sztuki PS5 i… doczekali się — PlayStation za pośrednictwem swojego Twittera poinformowało, że kolejna dostawa konsoli PlayStation 5 trafi do sklepów jeszcze przed końcem tego roku.

Niestety Sony nadal nie pochwaliło się żadnymi konkretnymi liczbami. Ani ilością sprzedanych sztuk konsol, ani informacją ile nowych PlayStation 5 trafi w tym roku jeszcze na rynek. Nie podano też żadnej konkretnej daty kolejnej dostawy, ale spodziewać się można, że będzie to najpewniej w tygodniu poprzedzającym święta — co dodatkowo nakręci sprzedaż konsoli. Tak więc, jeśli jesteście zainteresowani kupnem PS5, to polecam działać szybko, gdy tylko konsola znów pojawi się w regularnej sprzedaży.

A co po „drugiej stronie barykady”?

Nie tylko PlayStation ma powody do radości spowodowane świetną sprzedażą swoich urządzeń – również Microsoft wyprzedał znaczną część swoich konsol. Obecnie kupno Xboksa Series S lub X również może być problematyczne w większości sieci sklepów internetowych, warto więc zajrzeć do otwartych elektromarketów i hipermarkteów.

Bo jak się okazuje, w wielu sklepach stacjonarnych zostało jeszcze trochę konsol Microsoftu, jak i Sony, choć nie wiem czy na długo – w końcu rozpoczęły się już czarnopiątkowe promocje i kilka sieci zdecydowało się dorzucać kuszące dodatki do konsol. Między innymi sieć Auchan dodaje drugi kontroler do Xboksa Series S, podnosząc cenę o zaledwie kilkadziesiąt złotych — jest to bardzo dobra okazja jak na tak nowy sprzęt.

A czy Wam udało się kupić interesującą Was konsolę nowej generacji?

Zobacz też: