PlayStation 5: Digital Edition
PlayStation 5: Digital Edition (źródło: Sony)

Odłożyłeś już pieniądze na PlayStation 5 Digital Edition? Szykuj się na jutrzejszą sprzedaż

Ci, którym udało się kupić PlayStation 5 na premierę, mogą nazywać się szczęściarzami. Wersja bez czytnika płyt była nawet mniej dostępna, więc wszystkie wyprzedały się na pniu. Od jutra możecie poszukiwać PlayStation 5 Digital Edition w drugiej fali sprzedaży.

PlayStation 5 trudniejsze w zakupie niż Xbox Series X

19 listopada Sony rozpoczęło sprzedaż PlayStation 5. Wydarzeniu towarzyszyła znakomita otoczka. Kampanie reklamowe, pokazy premierowe i cały ten szał, prowadziły nieuchronnie do jednego: już kilka godzin po inauguracji sprzedaży, konsol nowej generacji zaczęło brakować w sklepach.

Po kilku dniach szef działu PlayStation w Sony pochwalił się, że PS5 zaliczyło bardzo dobry start. Magazyny praktycznie wyczyszczono z obu wersji konsol, choć zdecydowanie więcej znajdowało się w nich wersji z czytnikiem płyt. Wersja Digital Edition była znacznie rzadszym łupem.

W nieco lepszej sytuacji był Microsoft, który zapewnił lepszą dostępność dla swoich urządzeń. Konsole Xbox Series X i Xbox Series S można było znaleźć na półkach sklepowych nieco dłużej.

Obiecana dostawa PlayStation 5 już jutro

Po wyczerpaniu się zapasów sklepowych konsol PlayStation 5, Sony obiecywało, że przed końcem roku trafi do nich kolejna partia urządzeń. Rzeczywiście dotrzymano słowa. Na jutro planuje się wznowienie sprzedaży PlayStation 5 Digital Edition.

PlayStation 5 Digital Edition

Konsolę będzie można znaleźć na stronach sklepu Media Expert, w „Zimowej przedsprzedaży”. Lepiej być czujnym, bo godzina jej rozpoczęcia nie jest znana, choć nieoficjalnie mówi się, że ruszy o godzinie 10:00. Nie wiadomo też, ile sztuk PS5 Digital Edition będzie dostępnych, ani – co pewnie interesowałoby przynajmniej niektórych – czy wersja podstawowa (z napędem) również będzie dostępna.

Znana jest jednak cena – to zapowiadane wcześniej 1849 złotych. Rozpoczęcie wysyłek określa się na 21 stycznia.

Jeśli więc jesteśmy całym sercem za cyfrową dystrybucją gier, i jednocześnie bardzo chcielibyśmy jeszcze w styczniu cieszyć się widokiem PlayStation 5 w swoim salonie, to zachowajcie ofertę Media Expertu w zakładkach przeglądarki.