Play ostrzega, że będzie naliczał opłaty roamingowe tym, którzy za długo korzystają z usług za granicą | Tabletowo.pl

Play ostrzega, że będzie naliczał opłaty roamingowe tym, którzy za długo korzystają z usług za granicą

Dołącz do dyskusji 0

Zniesienie opłat roamingowych ucieszyło wszystkich, oprócz operatorów. Szybko bowiem okazało się, że generuje to ogromne koszty. Szczególnie kosztowni są klienci, którzy więcej czasu spędzają za granicą niż w Polsce. Dlatego, na mocy Polityki Uczciwego Korzystania, Play postanowił obciążać dodatkowymi opłatami niektórych użytkowników.

Rzecznik Play uspokaja jednak, że zmiany nie dotkną większości klientów. Są one bowiem wymierzone w tych, którzy większość czasu przebywają zagranicą i korzystają z polskiego numeru. Operator rozpoczął wysyłkę SMS-ów do tych użytkowników, których bilans za ostatnie cztery miesiące wskazuje, że są oni w głównej mierze poza Polską i jednocześnie poza zasięgiem Play.

W SMS-ie klient otrzyma informację, że jeśli nie wróci do kraju, to za dwa tygodnie operator zacznie mu naliczać opłaty roamingowe. W przypadku połączeń wykonanych jest to 16 groszy za każdą minutę, a odebranych 5 groszy za każdą minutę. Do SMS-a też zostanie doliczone 5 groszy, a do MMS-a i megabajta transmisji danych po 4 grosze.

Rzecznik Play tłumaczy zachowanie reprezentowanej przez siebie sieci tym, że nowe prawo zostało stworzone dla tych, którzy jedynie podróżują po Unii Europejskiej, a nie dla tych, którzy na stałe mieszkają poza granicami Polski. Jeżeli więc zaliczacie się do tej pierwszej grupy, nie macie się o co martwić – dla Was warunki się nie zmienią, czyli operator nie będzie doliczał Wam żadnych, dodatkowych opłat.

Polecamy również:

Kolejne sieci ze zgodą na dodatkowe opłaty za roaming. Orange też chce składać wniosek do UKE

Źródło: Blog Play

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona