Play ostrzega, że będzie naliczał opłaty roamingowe tym, którzy za długo korzystają z usług za granicą

Play logo

Zniesienie opłat roamingowych ucieszyło wszystkich, oprócz operatorów. Szybko bowiem okazało się, że generuje to ogromne koszty. Szczególnie kosztowni są klienci, którzy więcej czasu spędzają za granicą niż w Polsce. Dlatego, na mocy Polityki Uczciwego Korzystania, Play postanowił obciążać dodatkowymi opłatami niektórych użytkowników.

Rzecznik Play uspokaja jednak, że zmiany nie dotkną większości klientów. Są one bowiem wymierzone w tych, którzy większość czasu przebywają zagranicą i korzystają z polskiego numeru. Operator rozpoczął wysyłkę SMS-ów do tych użytkowników, których bilans za ostatnie cztery miesiące wskazuje, że są oni w głównej mierze poza Polską i jednocześnie poza zasięgiem Play.

W SMS-ie klient otrzyma informację, że jeśli nie wróci do kraju, to za dwa tygodnie operator zacznie mu naliczać opłaty roamingowe. W przypadku połączeń wykonanych jest to 16 groszy za każdą minutę, a odebranych 5 groszy za każdą minutę. Do SMS-a też zostanie doliczone 5 groszy, a do MMS-a i megabajta transmisji danych po 4 grosze.

Play ostrzega, że będzie naliczał opłaty roamingowe tym, którzy za długo korzystają z usług za granicą 20

Rzecznik Play tłumaczy zachowanie reprezentowanej przez siebie sieci tym, że nowe prawo zostało stworzone dla tych, którzy jedynie podróżują po Unii Europejskiej, a nie dla tych, którzy na stałe mieszkają poza granicami Polski. Jeżeli więc zaliczacie się do tej pierwszej grupy, nie macie się o co martwić – dla Was warunki się nie zmienią, czyli operator nie będzie doliczał Wam żadnych, dodatkowych opłat.

Polecamy również:

https://www.tabletowo.pl/2017/10/29/kolejne-sieci-ze-zgoda-na-dodatkowe-oplaty-za-roaming-orange-tez-chce-skladac-wniosek-do-uke/

Źródło: Blog Play