Play wejdzie na Giełdę Papierów Wartościowych | Tabletowo.pl

Play wejdzie na Giełdę Papierów Wartościowych

Dołącz do dyskusji 0

PLAY Communications S.A., właściciel 100% udziałów P4 sp. z o. o. (czyli operatora sieci komórkowej PLAY) poinformował, że zamierza wprowadzić akcje spółki na Giełdę Papierów Wartościowych. Drugi co do wielkości operator telefonii komórkowej w naszym kraju musi poczekać jeszcze na wszystkie niezbędne zgody i pozwolenia przed emisją akcji, ale to tylko formalność.

PLAY miał pod koniec marca tego roku 14,3 mln klientów w Polsce. Przez prawie 10 lat, operator zwiększył swój udział rynkowy w liczbie klientów z poziomu około 4,6% na koniec 2008 r. do około 27,6% na 31 marca 2017 r. Marka PLAY zajmuje czwartą pozycję na liście najcenniejszych polskich marek wg dziennika Rzeczpospolita.

Wejście na giełdę to element naturalnego rozwoju dla tak dużej i dobrze prosperującej firmy. P4 czekało na odpowiedni moment długie miesiące, gdyż pogłoski o wkroczeniu na warszawską GPW pojawiały się już niejednokrotnie.

Mimo sporych nakładów inwestycyjnych, takich jak kosztowny rozwój sieci LTE obejmującej terytorium całego kraju, spółka przynosi coraz większe zyski rok do roku. I nie zamierza się zatrzymywać. Kolejne inwestycje rzędu 700 mln złotych w tym roku i ponad 500 mln złotych w trzech kolejnych latach mają zapewnić stabilny zysk, bez strat. To na pewno dobre prognozy dla potencjalnych akcjonariuszy.

Jak PLAY poradzi sobie na giełdzie, to się jeszcze okaże, jednak dla wielu inwestycja w akcje PLAY Communications S.A. może być okazją do dobrej lokaty kapitału.

źródło: informacja prasowa

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona