Czegoś takiego jeszcze nie było! Play ubezpieczy wirtualne przedmioty w grach oraz sprzęt gamingowy | Tabletowo.pl

Czegoś takiego jeszcze nie było! Play ubezpieczy wirtualne przedmioty w grach oraz sprzęt gamingowy

Dołącz do dyskusji 0

Play nie zwalnia tempa – właśnie wzbogacił portfolio swojego marketu Play Ubezpieczenia o nowe oferty. Tym razem jest to jednak prawdziwa nowość, być może nawet na skalę światową. Od teraz użytkownicy, a dokładniej gracze i fani e-sportu, będą mogli ubezpieczyć… wirtualne przedmioty w grach i sprzęt gamingowy.

W markecie Play Ubezpieczenia (który dostępny jest w formie aplikacji zarówno na urządzenia z systemem Android, jak i iOS) pojawiła się nowa kategoria: Ubezpieczenia dla gracza. Klienci do wyboru mają dwa pakiety: Bezpieczny Gracz i Bezpieczny Sprzęt Dla Gracza.

Pierwszy z nich daje możliwość ubezpieczenia przedmiotów z gier oraz wirtualnych środków płatniczych, za które użytkownik zapłacił w świecie rzeczywistym. Jeżeli utraci je w wyniku ataku hakerskiego lub działania złośliwego oprogramowania, będzie mógł odzyskać od 300 do nawet 800 złotych. W pierwszym przypadku opłata miesięczna wynosi 1,99 złotych, natomiast w drugim 6,99 złotych.

Play Ubezpieczenia Strefa Gracza – Bezpieczny Gracz (fot. Play)

Drugi z pakietów, Bezpieczny Sprzęt Dla Gracza, to z kolei ubezpieczenie sprzętu i akcesoriów. Obejmuje ono konsole do gier, komputery PC, laptopy, tablety, pady, słuchawki i akcesoria do gier, takie jak kierownice, pistolety, miecze czy rakietki do konsoli. Warto jednak w tym miejscu dodać, że w momencie wykupienia polisy sprzęt musi być nowy, tj. kupiony maksymalnie w ciągu ostatnich 90 dni. W przypadku przedłużenia ubezpieczenia, może mieć już nawet do 2 lat.

Pakiet Standard kosztuje 4,99 złotych miesięcznie i obejmuje zdarzenia losowe, kradzież lub rabunek, wybuch komputera i przepięcie. Pakiet Premium to z kolei koszt 19,90 złotych miesięcznie, ale klient otrzymuje dodatkowo ubezpieczenie od zalania i przegrzania sprzętu oraz jego uszkodzenia, a także usługę naprawy. Suma ubezpieczenia w pierwszym przypadku to 3 tysiące złotych, natomiast w drugim aż 10 tysięcy złotych.

Play Ubezpieczenia Strefa Gracza – Bezpieczny Sprzęt Dla Gracza (fot. Play)

Trzeba przyznać, że nowa oferta Play Ubezpieczenia jest naprawdę nowatorska, ale zapaleni gracze z pewnością się nią zainteresują. Szczególnie, że pakiety podstawowe są bardzo tanie, więc miesięczny koszt będzie właściwie nieodczuwalny w budżecie.

Polecamy również:

Teraz w Play ubezpieczysz się też na wypadek astmy i cukrzycy

Źródło: informacja prasowa, Blog Play

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - mega okazje!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona