W Play również nie zapłacimy dodatkowo za roaming za granicą – operator publikuje cennik | Tabletowo.pl

W Play również nie zapłacimy dodatkowo za roaming za granicą – operator publikuje cennik

Dołącz do dyskusji 0

Nowe cenniki roamingu w Play spodobają się tym, którzy zamierzają spędzić wakacje w jakimś europejskim kurorcie lub gdziekolwiek indziej poza granicami naszego kraju, a w obrębie granic krajów należących do Unii Europejskiej. Od 15 czerwca 2017 r. wszyscy klienci PLAY, którzy w ramach umowy mają pakiety minut, SMS, MMS a także klienci ofert na kartę, którzy zakupili takie pakiety – mogą korzystać z nich w Unii Europejskiej na takich samych warunkach, jak w kraju.

Oprócz tego nie zapłacimy ani grosza za wszystkie połączenia, jak i wiadomości przychodzące, niezależnie od tego, z jakiego abonamentu czy oferty na kartę korzystamy. Bez dodatkowych opłat skorzystamy także z internetu. Wielkość pakietu jest uzależniona od wartości abonamentu lub tego zakupionego w ofertach na kartę. Sieć Play dołącza więc do operatorów, którzy oferują roaming zagraniczny w Europie na zasadzie „Roam Like At Home”.

Rzecz jasna są też pewne limity – ceny i ograniczenia przesyłu danych są uzależnione od taryfy, z której korzysta klient. Przykładowo: będąc abonentem Play i korzystając z Formuły Duet M, możesz rozmawiać i SMSować bez limitu w krajach UE a dodatkowo masz do dyspozycji do 4,26 GB dla dwóch osób na korzystanie z internetu w roamingu UE.

W przypadku klientów biznesowych, którzy skorzystali z oferty SIM Formuła Biznes BOX, mogą korzystać bez ograniczeń z połączeń głosowych i SMSów, a dodatkowo mają do 2,47 GB Internetu w UE co miesiąc, dla każdej karty SIM.

Klienci ofert na kartę, mają limity GB uzależnione są od taryfy, jaką wybrali. W skład pakietów danych wchodzą też te promocyjne, na przykład pakiet 600 MB za 5 zł na 30 dni umożliwia korzystanie z internetu w UE bez dodatkowych opłat do limitu 0,25 GB, a pakiet 2GB za 9zł na 30 dni daje 0,45 GB internetu w UE.

Limity gigabajtów można znaleźć w poszczególnych cennikach. Po wykorzystaniu limitu, Play naliczy opłatę 4 groszy za 1 MB lub udostępni pakiet Internet UE 500 MB za 19 zł.

Warto udać się na tę stronę Play, jeśli chcielibyśmy dokładnie dowiedzieć się, jakie limity obowiązują w wybranym przez nas abonamencie lub ofercie na kartę.

źródło: informacja prasowa, PlayBlog Play

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona