Virgin Mobile

Virgin Mobile może zostać przejęte przez Play. Jest już rezultat wstępnych rozmów

Jeśli mamy numer w Virgin Mobile, i wytrzymamy w tej sieci jeszcze ze dwa lata, to może się okazać, że po tym czasie pewnego ranka obudzimy się jako klienci Play. Fioletowi zamierzają bowiem przejąć tego wirtualnego operatora w 2020 roku.

Z informacji otrzymanych z biura prasowego Play dowiadujemy się, że Virgin Mobile Poland podpisało szereg umów z przedstawicielstwem Fioletowych. Dotyczą one możliwości wykupu VM przez Play oraz zasad współpracy do tego czasu.

Reklama

Virgin Mobile jest w naszym kraju największym operatorem wirtualnym. Baza 412 tysięcy klientów świadczy o dużym zaufaniu wśród klientów. Niekoniecznie musi to oznaczać świetną kondycję firmy. VM systematycznie traci użytkowników. W ostatnim kwartale ubiegłego roku sieć opuściło aż blisko 13 tys. numerów. To niechlubny rekord wśród wszystkich MVNO w kraju.

„Podpisane umowy przyznają PLAY, między innymi, opcję nabycia wszystkich udziałów w VMP w 2020 r. Zgodnie z przyjętą metodologią, wycena opcji została oparta o jednoroczne przychody VMP skorygowane o określone elementy. Inwestorzy zobowiązali się spowodować że wszystkie udziały w VMP zostaną sprzedane PLAY w przypadku, gdy PLAY skorzysta z opcji kupna.”

Play wydaje się być jednak zadowolony z dotychczasowych wyników Virgin Mobile. Jeśli nic w tej materii się nie zmieni, a VM nadal będzie odpalać Play 84 miliony złotych rocznie, Fioletowi będą skłonni przejąć tę sieć w 2020 roku. Do tego czasu mają jeszcze czas na przemyślenie decyzji.

Jeśli Virgin Mobile przejdzie pod skrzydła Play, wcale nie musi to oznaczać masowej migracji czterystu tysięcy numerów. W Wielkiej Brytanii VM zostało już dawno temu przejęte przez NTL – krajowego operatora telewizji kablowej. Nie zmieniło to jednak nic w codziennym życiu użytkowników – rotacja właściciela była nieodczuwalna, a marka nie doczekała się żadnego brandingu, który byłby zapewne dość kosztowny. Podejrzewam, że w Polsce będzie podobnie.

 

źródło: materiały prasowe, mvno.gsm.pl