W 2020 roku Play chce mieć własną, niezależną sieć, obejmującą cały kraj | Tabletowo.pl

W 2020 roku Play chce mieć własną, niezależną sieć, obejmującą cały kraj

Dołącz do dyskusji 0

W komentarzach na Tabletowo dość często zarzucacie Play, że ma kiepski zasięg. Nie da się zaprzeczyć, że bywają miejsca, w których dostęp do oferowanych przez niego usług jest utrudniony, ale klienci każdego, działającego na polskim rynku operatora borykają się z takimi problemami. Fioletowy nieustannie stawia nowe nadajniki i już w 2020 roku chce mieć własną, niezależną sieć, obejmującą cały kraj.

Aktualnie Play posiada 5746 nadajników i zdecydowana większość z nich – bo aż 5650 – obsługuje technologię LTE (z czego 5500 z agregacją dwóch pasm i 4650 z agregacją trzech). Do tego operator ma podpisane umowy z trzema największymi, działającymi w Polsce telekomami na korzystanie z roamingu krajowego. Fakt, to ostatnie wiąże się z pewnymi ograniczeniami (chodzi głównie o limit prędkości transmisji danych w wysokości 3 Mbit/s), aczkolwiek ostatnio Fioletowy podpisał aneks do umowy z Orange (jego postanowienia weszły już w życie), dzięki czemu klienci tego pierwszego mogą korzystać z LTE na antenach tego drugiego.

Cel jest jednak taki, aby już w 2020 roku mieć własną, niezależną sieć, obejmującą cały kraj. Docelowo Play chce obejmować swoim zasięgiem 99,5% populacji Polski i ponad 98% powierzchni terytorium naszego kraju, a tym osiągnąć poziom, porównywalny do tego, jakim mogą pochwalić się Orange, Plus i T-Mobile. Pierwszym krokiem do zbliżenia się do ustalonego celu będzie wybudowanie ponad 1000 nadajników w 2018 roku – w samym czwartym kwartale pojawiać się ma 5 nowych każdego dnia. Operator chwali się, że w aż 75% przypadkach stawia obiekty wieżowe o wysokości kilkudziesięciu metrów.

Przy okazji Play poinformował o pewnej rzeczy, o której większość najpewniej nie wie. Co prawda 594 nadajników korzysta z infrastruktury innych operatorów, ale Fioletowy udostępnia konkurentom również swoje własne – takich przypadków jest 290.

Na koniec warto jeszcze przy okazji dodać, że Play planuje udostępnić swoim klientom VoLTE w pierwszej połowie 2018 roku.

Polecamy również:

Chcesz zarobić trochę grosza, a przy okazji dostać VIP-owską ofertę? Wynajmij Play miejsce na nadajnik

Źródło: informacja prasowa

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona