fot. Pexels

Play: pakiety internetu dla wyjeżdżających poza UE

Niemal równo tydzień temu zakończył się rok szkolny i rozpoczął sezon wakacyjnych wyjazdów. Część osób z pewnością zdecyduje się na podróż do krajów położonych poza Unią Europejską. Współcześnie jedną z ważniejszych formalności przy organizacji takiego wyjazdu jest zapewnienie stałego dostępu do internetu. Z pomocą swoim abonentom przyszła sieć Play, która udostępniła pakiety internetowe obowiązujące poza Unią Europejską.

Dla klientów podróżujących do krajów takich, jak Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Chiny, Czarnogóra, Egipt, Izrael, Rosja, Serbia, Stany Zjednoczone, Szwajcaria, Tajlandia, Turcja czy Ukraina, operator przygotował ofertę Internet Świat, w ramach której użytkownik może wybrać jeden z pakietów:

Reklama
  • 1 GB za 100 złotych ważny 14 dni,
  • 300 MB za 50 złotych ważny 14 dni.

Klienci Play, których celem podróży są Zjednoczone Emiraty Arabskie, mogą natomiast skorzystać z dedykowanej oferty Internet Emiraty, gdzie 150 MB kosztuje 60 złotych. Okres ważności zakupionego pakietu to również 14 dni.

Jak działa oferta?

Usługi można włączyć za pośrednictwem aplikacji Play24. Jeśli jednak ktoś nie ma jej zainstalowanej na swoim smartfonie, do dyspozycji pozostają kody USSD przypisane poszczególnym pakietom:

  • Internet Świat 300 MB: *111*951*1#
  • Internet Świat 1 GB: *111*950*1#
  • Internet Emiraty: *111*952*1#

Jeżeli limit transmisji danych zostanie osiągnięty przed upływem 14 dni, klient dostanie SMS-a z informacją o zablokowaniu transmisji danych oraz możliwości wykupienia kolejnego pakietu na tych samych warunkach.

Internet Świat oraz Internet Emiraty dostępne są dla użytkowników ofert pre-paid, mix i abonamentowych – zarówno w wariantach dedykowanych firmom, jak i klientom indywidualnym. Za dwa tygodnie będą mogli z nich skorzystać również posiadacze Play Homebox.

Rozwiązane proponowane przez Play wydaje się być rozsądnym wariantem dla tych, którzy szukają prostego sposobu, aby zachować podczas wyjazdu dostęp do poczty e-mail czy komunikatorów internetowych. Przyda się ono również użytkownikom aplikacji Mapy od Google.

Turystom, którzy przewidują większe zapotrzebowanie na dostęp do sieci niż przewiduje to oferta Play, radzimy tak planować trasę, by w miejscach planowanego zatrzymania był darmowy dostęp do sieci WiFi. Warto również rozważyć oferty lokalnych operatorów, w których paczki danych w podobnych cenach mogą być większe.

Źródło: Blog Play