Play: oto najlepiej sprzedające się smartfony 2018 roku. Sprawdź, czy Marcin Gruszka czymś Cię zaskoczy

Dość oczywiste wydaje się być założenie, że najlepiej sprzedającymi się smartfonami u operatorów telefonii komórkowych nie będą najdroższe flagowce, a te modele urządzeń, które dodawane są do podstawowych abonamentów za niewielką dopłatą. Które z nich pojawiły się w „topce” najchętniej kupowanych urządzeń w Play w 2018 roku?

Fioletowi podzielili się tajemną wiedzą dotyczącą tego, jakie modele najczęściej znajdowały się w koszykach zakupowych osób korzystających ze sklepu internetowego Play lub płacący za aparat telefoniczny podczas podpisywania umów abonenckich.

Marcin Gruszka, rzecznik sieci Play, nie chciał zdradzić, który model dzierży palmę pierwszeństwa, jeśli chodzi o tytuł najbardziej rozchwytywanego smartfona ubiegłego roku. Zasugerował jednak, że jest to któreś z urządzeń Samsunga lub Huawei, bo pierwsza dziesiątka sprzedaży w Play była zdominowana przez te dwie marki.

Lista w żaden sposób nie jest szeregowana pod względem liczby sprzedanych sztuk, jednak przedstawia się następująco:

Paweł Warzecha z jutubowego kanału Mobzilla skomentował tę listę, stwierdzając, że są to modele swego czasu dość mocno promowane, więc nie dziwne, że znalazły się na czele najlepiej sprzedających się smartfonów 2018 roku.

Zapewne nie jesteście zaskoczeni, że wśród tych konstrukcji królują urządzenia ze średniej i niższej półki oraz sprzęty nieco starsze, z 2017 roku. Ich ceny były na pewno znacznie bardziej przyjazne dla klientów Play niż te figurujące przy absolutnych nowościach.

Całkiem możliwe, że ktoś z Was użytkuje któryś z tych modeli. Jest tak?

 

źródło: Blog Play