Play uruchomił 6000 nadajnik w Polsce. Do końca roku wybuduje jeszcze ponad 700 kolejnych

Na początku lutego 2018 roku Play zadeklarował, że w przeciągu tego (2018) roku chce wybudować co najmniej 1000 nowych nadajników. To bardzo ambitny cel, ale operator sukcesywnie go realizuje. I właśnie poinformował, że wczoraj uruchomiono już 6000 antenę w Polsce.

Reklama

Z danych na dzień 1 lutego 2018 roku wynikało, że Play posiada 5746 nadajników (w tym  5650 z obsługą LTE). Teraz, po 140 dniach, operator ma ich już 6000 (poniższy filmik nagrywany był w środę, 20 czerwca 2018 roku – a przynajmniej tak wnioskuję). Co ciekawe, 6000 antenę uruchomiono w Kielcach, czyli rodzinnym mieście moim i Kasi, na Stadionie Korony. Operator wyposażył ją we wszystkie siedem systemów, z których korzysta, tj. LTE 800, UMTS S900, LTE 1800, GSM 1800, UMTS 2100, LTE 2100 i LTE 2600.

Reklama

Jak zauważa w powyższym filmie Marcin Gruszka, niektórzy pewnie policzyli, że zaraz zakończy się pierwsza połowa 2018 roku, a operator nie postawił nawet połowy z zadeklarowanego 1000 nadajników. Od 1 lutego do 20 czerwca 2018 roku ich liczba zwiększyła się bowiem o „zaledwie” 254. Rzecznik Play uspokaja jednak, że teraz jest najlepszy czas na budowę nowych anten, gdyż pogoda sprzyja i monterzy mogą pracować intensywniej.

Co więcej, w czwartym kwartale 2018 roku prace mają jeszcze bardziej przyspieszyć – każdego dnia montowanych ma być średnio 5 nowych nadajników. Marcin Gruszka zdradził też, że Play stara się wyposażać każdy z nich w jak najwięcej systemów – średnio jeden obsługuje pięć (z siedmiu ogólnie wykorzystywanych).

Dzięki intensywnej rozbudowie infrastruktury, w 2020 roku Play chce mieć własną, niezależną sieć, obejmującą całą Polskę i obejmować swoim fioletowym zasięgiem 99,5% populacji Polski oraz ponad 98% powierzchni terytorium naszego kraju.

Polecamy również:

https://www.tabletowo.pl/2018/04/03/play-lte-plus-zasieg-roaming-krajowy/

Źródło: Blog Play

  1. Dają i tak dużo. Teraz dają po 5GB (te mądrzejsze sieci) więc to bardzo dużo na podstawowym abonamencie. Sam nie mogę przekroczyć nawet 1GB a czytam dużo. Steaming oferują darmowy z popularnych stron, więc praktycznie wszystko w cenie. Chyba, że oglądasz pornuchy :D

    1. Na pewno nie jest to w abonamencie. Nawet jestem pewny, bo sprawdzałem ich oferty. Są bardzo słabe w porównaniu do Play, jeśli chodzi o Internet. Owszem, 5GB to jest bardzo dużo. Bo nie wiem, co trzeba robić, żeby wyczyścić taki limit. Jak się ogląda filmy, to można wycyckac od razu.

   1. Najwięcej netu jest obecnie w tmobile. Internet 1 GB to nie raz mam na dzień i nie trzeba oglądać filmów +18

 1. Dobra, czyli w końcu budują swoje nadajniki? Mam nadzieję, że od innych sieci (w tym Plusa) zerwą umowy. Byłem w Play i sobie chwaliłem umowę. Natomiast ceny telefonów też były powiedzmy, że ok. Zależy jakie, a to było 2 lata temu. Co do jakości połączenia to było różnie. Zazwyczaj było LTE na 2 kreskach, więc tak słabo. LTE bez limitu to było kłamstwo jak wszędzie u operatora i jestem ciekawy kiedy Uokik się weźmie za te „gry słów”. Bo oczywiście doradca nas informuje i jest napisane na ulotce, że po przekroczeniu limitu miesięcznego, transfer spada do powiedzmy 512 kb/s lub 1 mb/s. Ale już w przypadku wykupienia pakietów za 20 zł, czy tam ile to kosztowało, już nie informuje, że jest limie na „nieograniczony transfer danych”.

   1. Timobajl. Mam ich net w biurze na total ej wiosce, gdzie plus to masakra, o Playu nikt nie słyszał, a wiejskie LTE B20 po 20 mega ciągnie. I faktycznie jest no limit.

 2. A u nas wyłączyli, od 3 tygodni problemy z zasięgiem, przychodzi sms ze ktoś dzwonił zamiast połączenia. Nic tylko zachwalać

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama