koszyk wózek sklepowy Lidl logo
fot. Pixabay

Płatności mobilne Lidl Pay mogą być wkrótce dostępne w Polsce

Najpopularniejszymi, dostępnymi oficjalnie w Polsce płatnościami mobilnym (aczkolwiek nie jedynymi) są niewątpliwie Google Pay i Apple Pay. Okazuje się jednak, że wkrótce konsumenci w kraju nad Wisłą będą mogli korzystać również z autorskiego rozwiązania jednej z sieci dyskontów, Lidl Pay.

Lidl Pay w Polsce

Kilku Czytelników serwisu Cashless doniosło, że w aplikacji Lidl Plus pojawiła się opcja Lidl Pay, w której można dodać swoją kartę płatniczą. A przynajmniej teoretycznie, bowiem praktycznie nie da się tego zrobić – przy próbach pojawiają się komunikaty w języku hiszpańskim i nie można dokończyć procesu. Wynika to najpewniej z faktu, że funkcja ta nie została jeszcze oficjalnie udostępniona w Polsce. Wygląda jednak na to, że to tylko kwestia czasu.

Lidl Pay
Lidl Pay (fot. Cashless)

Serwis źródłowy postanowił zasięgnąć informacji u polskiego oddziału sieci Lidl, jednak nie potwierdził on jednoznacznie, że w niedalekiej przyszłości klienci w naszym kraju dostaną do dyspozycji Lidl Pay – zadeklarował jedynie, że „w kolejnych miesiącach użytkownicy będą mieli możliwość korzystać z nowych funkcji aplikacji Lidl Plus”.

Serwisowi Cashless udało się ustalić, że obecnie płatności mobilne Lidl Pay dostępne są wyłącznie w Hiszpanii – zapewne stąd wynika fakt, że użytkownicy w Polsce, którzy próbują skonfigurować tę usługę, otrzymują komunikaty w języku hiszpańskim.

Jak działa Lidl Pay?

Aby zacząć korzystać z tego rodzaju płatności mobilnych, należy podczas konfiguracji usługi dodać kartę płatniczą i autoryzować operację za pomocą hasła otrzymanego SMS-em. Później wystarczy wygenerować kod QR w aplikacji Lidl Plus i przedstawić go kasjerowi przy kasie.

Chociaż wiele osób może zastanawiać się, po co Lidlowi własne płatności mobilne w momencie, gdy na rynku królują Google Pay i Apple Pay (aczkolwiek to nie jedyne dostępne opcje, ponieważ są też jeszcze Garmin Pay i Fitbit Pay), to sieć dyskontów może w ten sposób spopularyzować swoją aplikację Lidl Plus, która oferuje m.in. kupony rabatowe oraz paragony w wersji cyfrowej.

Polecamy również: W „Thermomiksie” z Lidla ukryto mikrofon. Łatwo go zhakować

W „Thermomiksie” z Lidla ukryto mikrofon. Łatwo go zhakować

Źródło: Cashless